Je rozhodnuté! Oscarový večer bude bez hlavného moderátora

06.02.2019 15:10
Herec a komik Kevin Hart.
Herec a komik Kevin Hart mal byť moderátorom Oscarov, svojho postu sa však pred časom vzdal. Autor: ,

Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že sa tak stane prvý raz po 30 rokoch.

Televízia ABC, ktorá oscarový ceremoniál odvysiela, sa miesto toho rozhodla venovať viac pozornosti osobnostiam, ktoré každoročne predstavujú nominovaných a odovzdávajú ceny.

Zákulisné informácie pritom už dlhšie hovorili o tom, že vysielateľ má problémy s obsadením postu, ktorého sa v decembri po afére s homofóbnymi tweetmi vzdal komik Kevin Hart.

Producenti 91. oscarového ceremoniálu Donna Gigliotti a Glenn Weiss v pondelok zverejnili prvý zoznam osobností, ktoré sa zúčastnia na udeľovaní cien americkej Akadémie filmových umení a vied. Predstavovať nominovaných a odovzdávať ceny budú herečky Tina Fey, Brie Larson, Amy Poehler, Maya Rudolph, Amandla Stenberg, Charlize Theron, Tessa Thompson, Constance Wu, Whoopi Goldberg, rapperka Awkwafina, speváčka Jennifer Lopez a herci Daniel Craig a Chris Evans.

Už skôr Akadémia oznámila, že súčasťou galavečera budú hudobné vystúpenia interpretov a interpretiek s piatimi skladbami nominovanými v kategórii Najlepšia pôvodná filmová pieseň. Jennifer Hudson zaspieva I'll Fight z dokumentu RBG, Gillian Welch a David Rawlings by mali vystúpiť s When a Cowboy Trades His Spurs for Wings z filmu The Ballad of Buster Scruggs, Bradley Cooper a Lady Gaga zaspievajú Shallow z romantickej drámy Zrodila sa hviezda a Kendrick Lamar so speváčkou SZA predvedú skladbu All the Stars z akčnej snímky Čierny panter. Pieseň The Place Where Lost Things Go z muzikálu Návrat Mary Poppins predvedie „prekvapivý špeciálny hosť“.

Zoznamu kandidátov v 91. ročníku udeľovania cien americkej Akadémie filmových umení a vied vládnu snímky Favoritka a Roma, ktoré majú v hre po desať nominácií. Po osem si vyslúžili Zrodila sa hviezda a Vice, sedem má Čierny panter, šesť BlacKkKlansman a po päť získali Bohemian Rhapsody a Zelená kniha. Práve jeden zo spomenutých ôsmich titulov získa aj Oscara pre najlepší film.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Oscar 2019
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Stres zahoďte za hlavu a sústreďte sa sami na seba.
Nenechajte sa oklamať, kontrolujte si svoje...

+ Ak nebudete riskovať, nič nedosiahnete, premýšľajte o tom.
Prezistite si svoje možnosti a podľa nich sa...