Krásny úsmev, štíhla postavička a gitara! Zamilovaná Lenka Filipová má 65!

, 14.02.2019 00:00
Lenka Filipová
Speváčka Lenka Filipová vystúpi vo februári a v marci v Bratislave aj Košiciach. Autor: ,

Ako však známa interpretka tvrdí, svoj vek už nejaký čas veľmi neregistruje.

"Ja mám už nejaké to obdobie nadčasový prístup. Už tento deň neoslavujem v súvislosti s nejakým mojím narodením, beriem to tak, že skrátka som, som tu a takto som spokojná, som šťastná, tvorím si, robím muziku a tak nejako si aj tento deň oslávim, nebudem ho oslavovať ako ďalšie narodky,“ uviedla v rozhovore. "Ja si nerobím žiadne čiarky, koľko mám rokov, viackrát sa mi dokonca stalo, že som si splietla vek. V predchádzajúcich rokoch som sa dokonca hádala, že mám menej a mala som viac, známi sa mi už smiali. Vtedy som si povedala, že som už taká trápna, že to už radšej nebudem počítať vôbec,“ zasmiala sa sympatická speváčka.

Česká speváčka Lenka Filipová má za sebou náročné obdobie. Začiatkom roka 2017 speváčke zlyhala imunita a ona sa stiahla z pódií. Ochorenie neskôr priznala aj prostredníctvom facebooku, kedy fanúšikom opísala, že podstúpila zdĺhavú liečbu a následnú rekonvalescenciu. A nebola to jediná rana, ktorá speváčku zasiahla. Začiatkom roka 2018 českými médiami obehla správa, že speváčke sa rozpadlo vyše 30-rokov trvajúce manželstvo.

V novembri sa však už usmiata po boku svojej dcéry, ktorá si zvolila umelecké meno Lenny, objavila na krste jej novinky s názvom Oppidum.

Lenka Filipová (v strede) spolu s dcérou Lenny...
Lenka Filipová (v strede) spolu s dcérou Lenny (vľavo) a bratom Tomášom Filipom počas krstu jej nového albumu Oppidum v Prahe. Autor: Profimedia

Valentína ako sviatok lásky podľa vlastných slov speváčka tiež nejako špeciálne neuctieva. „To sem prišlo ako taká módna, komerčná záležitosť, ale užívam si ho tak zo srandy, keďže som v ten deň narodená a ten Valentín k tomu tak človeka podnecuje. A ešte mám aj v podtexte tú Zamilovanú, takže nie je o čom… Ja vlastne tie svoje narodeniny samé o sebe vnímam ako taký sviatok lásky,“ podotkla známa umelkyňa.

Do ďalších dní by si pritom podľa vlastných slov želala iba zdravie. "To jediné človek potrebuje, od zdravia sa všetko odvíja a potom to ide. No k zdraviu rátam aj to psychické, to súznenie… Nie nadarmo sa hovorí, aby sa nehádala duša s telom… Keď sa toto zadarí, keď podopriete telo a potom zas dušu a vyvážite ich, tak si myslím, že potom čokoľvek si vymyslíte, čokoľvek máte v hlave alebo čokoľvek chcete, aj dokážete. A je to fajn,“ poznamenala populárna rodáčka z Prahy, ktorá už čoskoro vyrazí na očakávané Oppidum tour. „Schválne sme to dali na jar, pretože vtedy sú aj keltské dni, od konca februára a počas celého marca. Koncerty nebudem mať hneď za sebou, pretože sú veľké, to by bolo náročné… Bude tam so mnou aj husľové teleso Brno Strings, budú tam flauty, perkusie a budeme mať špeciálnu scénografiu, premietacie LED obrazovky, bude sa to líšiť od mojich bežných koncertov. A všade bude so mnou Sean (hráč na keltskú harfu Sean Barry, pozn. red.), ten so mnou bude spievať aj hlasy, pre tie keltské pesničky sú totiž typické také zvláštne harmónie,“ priblížila Filipová. „No a v apríli sa na Slovensko vrátim zas s ďalšími koncertmi! Máte sa na čo tešiť,“ dodala na záver.

Termíny koncertov Oppidum tour 2019:

  • 28. februára – Istropolis, Bratislava
  • 10. marca – Spoločenský pavilón, Košice
  • 17. a 18. marca – Sono Centrum, Brno
  • 20. marca – Multifunkční aula Gong, Ostrava
  • 25. marca – Palác Lucerna, Praha

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#oslava #zamilovaná #Lenka Filipová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nezabúdajte na lieky, ktoré máte predpísané od lekára, pomôžu vám.
Neviete sa rozhodnúť pre kúpu správneho...

+ Prechladnete, a to len z toho dôvodu, že sa nesprávne obliekate.
Nedôverujte ľuďom, ktorých...