Julia Roberts dostane vzácnu cenu: Jej kariéra je dôkaz talentu!

18.02.2019 16:50
Herečka Julia Roberts v kreácii Louis Vuitton.
Herečka Julia Roberts na archívnom zábere. Autor: ,

George Eastman Museum v americkom Rochestri, ktoré patrí medzi najstaršie múzeá fotografie na svete, tento rok udelí herečke Julii Roberts cenu za prínos kinematografii.

Slávnostné odovzdávanie Ceny Georgea Eastmana sa uskutoční 2. mája. Päťdesiatjedenročná umelkyňa sa ako laureátka tohto ocenenia, ktoré nesie meno zakladateľa firmy Kodak, pridá k osobnostiam ako Lauren Bacall, Charlie Chaplin, Gary Cooper či Meryl Streep.

„Sme nadšení, že môžeme Julii Roberts udeliť Cenu Georgea Eastmana. Hĺbka a rozsah jej kariéry a škála postáv, ktoré na plátne stvárňuje, sú naozajstným dôkazom jej prirodzeného talentu a vycibrenej zručnosti. Tešíme sa na to, že môžeme oceniť jej prínos umeniu kinematografie,“ vyjadril sa riaditeľ múzea Bruce Barnes.

Múzeum začalo udeľovať Cenu Georgea Eastmana v roku 1955 ako prvú retrospektívnu cenu, ktorá je vyznamenaním za filmovú prácu trvalej umeleckej hodnoty.

Pozrite si video:

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#cena #Julia Roberts #zásluhy #kinematografia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Prestanete jesť čokoládu a vaša pleť bude bez akné, rozžiari sa.
Dovolenka nesplní vaše očakávania,...

+ Pozor na potraviny, ktoré sú zle skladované, mohlo by vám byť nevoľno.
Podnikanie prenecháte osobe,...