R. Kellyho zatkli za sexuálne zneužívanie. V putách ho odviedla polícia!

Americká prokuratúra vzniesla v piatok obvinenia zo sexuálneho zneužívania voči r'n'b spevákovi R. Kellymu.

23.02.2019 18:45
Hudobník R. Kelly na odchode z nahrávacieho... Foto: ,
Hudobník R. Kelly na odchode z nahrávacieho štúdia v Chicagu po tom, čo si pre neho prišla polícia.
debata

Spevák čelí obvineniam v desiatich bodoch obžaloby zahŕňajúcom štyri ženské obete, z ktorých najmenej tri boli mladšie ako 17 rokov. Skutky siahajú podľa prokurátorky Kim Foxxovej až do roku 1998 a trvať mali viac než desaťročie.

Na početné obvinenia zo sexuálneho zneužívania žien i neplnoletých dievčat, ktoré 52-ročného hudobníka sprevádzajú už roky, nedávno opäť upozornil dokument Surviving R. Kelly. Spevák, ktorý sa od piatka nachádza vo väzbe v Chicagu, obvinenia odmieta ako nepravdivé. Pred súd by sa mal postaviť v sobotu.

Záber z videa, na ktorom polícia odvádza... Foto: SITA/AP, Nader Issa
Záber z videa, na ktorom polícia odvádza zatknutého speváka R. Kellyho (v strede). Záber z videa, na ktorom polícia odvádza zatknutého speváka R. Kellyho (v strede).

R. Kelly, celým menom Robert Sylvester Kelly, sa na hudobnej scéne pohybuje od roku 1989. Debutoval v roku 1992 albumom Born Into The 90's, ktorý nahral so skupinou Public Announcement. O rok neskôr vydal prvú sólovku 12 Play, po ktorej nasledovalo ďalších pätnásť štúdioviek, z toho trinásť sóloviek a dva spoločné albumy s rapperom Jay Z – The Best Of Both Worlds (2002) a Unfinished Business (2004).

Jeho zrejme najznámejším hitom je skladba I Believe I Can Fly, za ktorú dostal v roku 1998 tri ceny Grammy. Odvtedy sa však v médiách objavoval skôr v súvislosti s prípadom šírenia detskej pornografie. Po viac ako šesťročnom súdnom procese ho v roku 2008 zbavili všetkých obvinení.

debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #zatknutie #sexuálne zneužívanie #R. Kelly

+ Svoje bolesti nezaháňajte len liekmi, mali by ste vedieť príčinu.
Preneste sa už cez to, že ste raz v živote...

+ Pravidelné prestávky počas práce znižujú stres a zvyšujú produktivitu.
Nerobte si z nikoho srandu, ani vy ste...