Princ William v apríli navštívi Nový Zéland, uctí si obete teroristického útoku

Britský princ William navštívi koncom apríla novozélandské mesto Christchurch, aby si vzdal česť pamiatke obetí, ktoré prišli o život pri nedávnom teroristickom útoku v tamojších mešitách.

30.03.2019 14:25
princ William Foto: ,
Britský princ William.
debata

„Princ William má silný vzťah s obyvateľmi (novozélandského regiónu) Canterbury od svojich (tamojších) návštev po zemetrasení v Christchurchi,“ uviedla premiérka vo vyhlásení. „Som naozaj rada, že môže prísť na krátku návštevu, aby podporil tých, ktorých útok poznačil a tiež vzdal hold mimoriadnemu súcitu a solidarite, aký Novozélanďania prejavili v ostatných týždňoch,“ dodala Ardernová.

O Williamovej návšteve informoval v stredu aj Kensingtonský palác. Uviedol, že William na Nový Zéland pocestuje koncom apríla na žiadosť samotnej Ardernovej. V Christchurchi by sa mal stretnúť s preživšími i pozostalými po obetiach masakry. Bližšie podrobnosti o jeho ceste plánuje palác zverejniť až neskôr.

Z teroristického útoku v mešitách v Christchurchi, ktorý si 15. marca okrem 50 obetí na životoch vyžiadal aj 50 zranených, bol obvinený 28-ročný austrálsky pravicový extrémista.

Obete útoku si Nový Zéland pripomenie v piatok spomienkovým podujatím v parku Hagley v Christchurchi, na ktorom má okrem iných vystúpiť aj britský spevák Yusuf Islam, predtým známy ako Cat Stevens.

debata chyba
Viac na túto tému: #princ William #Nový Zéland

+ Bolesť hlavy sa nestratí, vyhnite sa preto slnku a pravidelne pite vodu.
Prácu nepodceňujte...

+ Plávanie prospeje celému telu a bolesti chrbtice budú čoskoro zabudnuté.
Vložte peniaze bezpečne na účet v...