Geoffrey Rush vyhral súdny spor o urážke na cti v novinách

11.04.2019 09:30
Herec Geoffrey Rush na zábere pri odchide zo...
Herec Geoffrey Rush na zábere pri odchide zo súdu v Sydney. Autor: ,

Austrálsky herec Geoffrey Rush vyhral súdny spor s vydavateľstvom sydneyského denníka The Daily Telegraph a jedným z jeho novinárov Jonathonom Moranom pre správy, v ktorých ho obvinili z nevhodného správania sa ku kolegyni.

Šesťdesiatsedem­ročný držiteľ Oscara ich zažaloval za urážku na cti vo dvoch článkoch a na plagáte z konca roku 2017. Austrálsky federálny sudca Judge Michael Wigney rozhodol v prospech herca a obvineným nariadil vyplatenie odškodného 850-tisíc austrálskych dolárov (v prepočte viac ako 538-tisíc eur). Ďalšie pojednávanie v tejto veci sa bude konať v máji, keď sudca rozhodne o dodatočnom odškodnom a súdnych trovách.

„Za každých okolností to bol bezohľadne nezodpovedný kúsok bulvárnej žurnalistiky najhoršieho druhu. Bolo náročné vyhnúť sa záveru, že to bolo vykalkulované s cieľom uškodiť,“ vyjadril sa počas pojednávania sudca.

Rush sa pred súdnou sieňou poďakoval svojej rodine za podporu. „V tomto prípade nie sú víťazi. Pre všetkých zúčastnených to bolo veľmi nepríjemné,“ skonštatoval pred novinármi.

Predmetné správy sa týkali Rushovho údajného nevhodného správania sa počas produkcie Kráľa Leara Divadelnej spoločnosti mesta Sydney v rokoch 2015 a 2016. Súdny proces v tejto súvislosti trval tri týždne a skončil sa v novembri.

#súd #víťazstvo #obvinenie #noviny #bulvár #Geoffrey Rush
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku