Avicii sa vráti v podobe knihy. Rodina venuje všetky zisky na pomoc!

Fanúšikovia a fanúšičky zosnulého švédskeho DJ-a a hudobného producenta Aviciiho sa môžu tešiť na knihu o jeho živote.

28.04.2019 12:00
Avicii Foto: ,
DJ a producent Avicii zomrel vo veku 28 rokov.
debata

Oficiálna biografia o mladom interpretovi vyjde na budúci rok. Napíše ju oceňovaný švédsky novinár Mans Mosesson, ktorý má na konte ceny ako Prix Italia a Stora Journalistpriset.

Kniha vyjde pod hlavičkou švédskeho vydavateľstva Albert Bonniers Förlag. Všetky zisky z jej predaja poputujú do nadácie Tim Bergling Foundation, ktorú založila Aviciiho rodina s cieľom zvýšiť povedomie o mentálnom zdraví a prevencii samovrážd.

Aviciiho priaznivci sa pritom 6. júna dočkajú aj jeho posmrtného albumu Tim, ktorý dokončil jeho tím. Vypočuť si z neho môžu singel SOS, ktorý jeho kolegovia zverejnili tento mesiac. Aj zisky z predaja albumu skončia v spomínanej nadácii.

Avicii, vlastným menom Tim Bergling, sa na hudobnej scéne pohyboval od roku 2006. V roku 2013 vydal debutový album True, ktorý obsahuje single Wake Me Up, Hey Brother, You Make Me, Addicted to You a Lay Me Down. O dva roky neskôr naň nadviazal nahrávkou Stories. Medzi jeho hity patrí napríklad aj singel Levels.

Počas kariéry spolupracoval s hviezdami ako Madonna, Robbie Williams, David Guetta, Wyclef Jean či Nile Rodgers. Na konte má American Music Award, Billboard Music Award, dve MTV Europe Music Awards či dve nominácie na Grammy. Americký magazín Forbes ho v roku 2016 zaradil do zoznamu najsľubnejších mladých Európanov. Zomrel v apríli 2018.

VIDEO: Aký bol bratislavský módny filmový festival?

Video
debata chyba
Viac na túto tému: #kniha #prevencia #memoáre #samovražda #zivot #nadácia #Avicii

+ Každý deň môže byť krásny, otázkou len je, ako sa k tomu postavíte.
Nie je všetko jednoduché, ak chcete niečo...

+ Naštudujte si svoje možnosti a začnite sa podľa nich správať.
Mali by ste si uvedomiť, čo ste dokázali a nebyť...