Príbeh thajských futbalistov v jaskyni sledoval celý svet! Dostane sa na obrazovky

Spoločnosť Netflix si zabezpečila práva na nakrútenie minisérie o záchrane 12 mladých futbalistov a ich trénera zo zatopenej jaskyne na severe Thajska.

01.05.2019 16:18
thajsko, záchrana, jaskyňa Foto:
Záchranári odčerpávajú vodu z jaskyne počas záchrany thajských futbalistov - archívny záber.
debata

Futbalisti sa dostali na titulné stránky svetových novín, keď v júni 2018 uviazli v jaskyni na viac než dva týždne. Pripravovanú minisériu o nich budú režírovať filmári Jon M. Chu a Nattawut „Baz“ Poonpiriya. „Príbeh kombinuje veľa jedinečných miestnych a univerzálnych tém, ktoré spojili ľudí v celom svete,“ uviedla zástupkyňa Netflixu Erika Northová.

Dvanásť chlapcov vošlo spolu so svojím trénerom 23. júna minulého roku po futbalovom tréningu do jaskyne Tham Luang, monzúnové dažde však rýchlo zatopili chodby a znemožnili im dostať sa von. O desať dní neskôr ich našli britskí potápači. Riskantná záchranná operácia, ktorá sa skončila 10. júla, trvala tri dni. Chlapcov a ich trénera museli postupne jedného po druhom previesť zložitým jaskynným systémom vrátane chodieb, ktoré boli až po strop zaplavené vodou. Na tento účel sa chlapci predtým učili základy potápania, hoci s ním dovtedy nemali žiadne skúsenosti.

debata chyba
Viac na túto tému: #netflix #Thajsko

+ Deň stvorený na očistu vášho tela, zvýšte príjem tekutín a nejedzte.
Navštívite služby maséra a nebojte sa...

+ Ak to situácia umožní vyhýbajte sa klimatizácii a silnému prievanu.
Používanie techník časového manažmentu...