Pamela Anderson návštivila Assangea v base: Je to nevinný človek, ľúbim ho!

Americká herečka Pamela Anderson navštívila v utorok zakladateľa organizácie WikiLeaks Juliana Assangea v londýnskom väzení.

09.05.2019 14:25
Herečka Pamela Anderson na zápase medzi klubmi... Foto: ,
Herečka Pamela Anderson na zápase medzi klubmi Marseille a Caen v nedeľu 7. októbra 2018.
debata (2)

Assange si tam odpykáva trest za porušenie podmienok prepustenia na kauciu, ktorého sa dopustil pred siedmimi rokmi a zároveň čaká na výsledok procesu ohľadom jeho prípadného vydania do Spojených štátov. Informovala o tom agentúra DPA.

Päťdesiatjedenročná Anderson po návšteve v londýnskom väzení Belmarsh, ktorú absolvovala spoločne so šéfredaktorom WikiLeaks Kristinnom Hrafnssonom, vyzvala ľudí, aby Assangea podporili. „Je to nevinný človek… je to dobrý muž, je to úžasný človek. Ľúbim ho,“ povedala.

Americké úrady Assangea (47) obviňujú z konšpirácie so zámerom preniknúť do počítačového systému ministerstva obrany Spojených štátov, v čom sa mal spriahnuť s bývalou príslušníčkou americkej armády Chelsea Manningovou. V prípade vydania do USA a následného usvedčenia mu hrozí až päť rokov väzenia.

V londýnskom väzení sa ocitol po tom, ako ho 11. apríla 2019 zatkla britská polícia v budove ekvádorského veľvyslanectva v Londýne, kde strávil sedem rokov. Ekvádor totiž Assangeovi po sérii vzájomných sporov odňal azyl. Následne mu 1. mája londýnsky súd vymeral trest odňatia slobody na 50 týždňov, za to, že porušil podmienky svojho prepustenia na kauciu, keď sa ešte v roku 2012 uchýlil na zmienené veľvyslanectvo Ekvádoru v Londýne.

Assange potvrdil minulý týždeň svoje odhodlanie bojovať proti vydaniu do USA. „Bude to dlhý boj… a on potrebuje podporu. Všetku podporu, akú len môže dostať,“ povedala v tejto súvislosti bývalá hviezda Pobrežnej hliadky, ktorá Assangea navštevovala aj predtým na ekvádorskej ambasáde v Londýne, kde sa s ním spriatelila. „Obetoval tak veľa, aby odhalil pravdu,“ uviedla a dodala, že sa po návšteve vo väzení necítila dobre.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #väzenie #návšteva #Pamela Anderson #Julian Assange

+ Zamerajte sa na konzistentnosť, to je kľúč k úspechu.
V práci bude pre vás ťažké sa rozhodnúť, popremýšľať nad...

+ Pomáhajte s triedením odpadu, deti uvidia ako vám na tom záleží.
Zopár vecí sa pokazilo, avšak to nemusí byť len...