Rasistický tweet o synovi Harryho a Meghan ho stál miesto! BBC prepustila DJ-a

09.05.2019 15:21
Meghan
Princ Harry a vojvodkyňa Meghan predstavili na hrade Windsor syna médiám. Autor: ,

Britská BBC prepustila diskdžokeja, ktorý použil obrázok šimpanza v tweete o potomkovi vojvodkyne Meghan a jej manžela princa Harryho.

Danny Baker vo štvrtok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter oznámil, že ho prepustili po tom, ako zverejnil čiernobiely obrázok páru, ktorý sa drží za ruky so šimpanzom oblečeným do šiat, s popisom: „Kráľovský novorodenec opúšťa nemocnicu“. Zjavne rasistický tweet poukazuje na pôvod dieťaťa, ktorého stará mama Doria Ragland je Afroameričanka. Samotný Baker sa neskôr vyjadril, že to bola „obrovská chyba“ a tweet vymazal.

Vedúci predstaviteľ BBC Radio 5 Jonathan Wall uviedol, že Baker už pre nich nebude robiť svoju týždennú šou. Diskdžokej podľa neho „urobil na sociálnych médiách vážnu chybu v úsudku“.

Princ Harry a
		vojvodkyňa  Meghan predstavili
		na...
Princ Harry a
		vojvodkyňa  Meghan predstavili
		na...
+3Princ Harry a
		vojvodkyňa  Meghan predstavili
		na...

Archie Harrison Mountbatten-Windsor sa narodil v pondelok ráno a po narodení vážil 3 260 gramov. Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu sa zosobášili 19. mája 2018. To, že čakajú prvé dieťa, oznámili vlani v októbri. Bábätko je ôsme pravnúča kráľovnej Alžbety II. a siedme v nástupníckej línii na britský kráľovský trón.

#princ Harry #BBC #vojvodkyňa Meghan
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Držte sa zaužívaného a neskúšajte momentálne nič nové.
Kúpte si dnes niečo čo vás poteší a neľutujte...

+ Zabudnite dnes na sladkosti a nezdravé potraviny, nechajte si ich na iné dni.
Slušnosť dnes musí byť u vás...