Rihanna bude mať vlastnú značku oblečenia, financuje ju slávne meno

13.05.2019 00:00

Francúzsky výrobca luxusného tovaru LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton sa dohodol so speváčkou Rihannou na vzniku novej módnej značky.

Speváčka Rihanna na akcii v New Yorku.
Speváčka Rihanna na akcii v New Yorku. Autor: SITA/AP, Evan Agostini

Ponesie meno Fenty podľa speváčkinho celého mena, ktoré znie Robyn Rihanna Fenty, a začne činnosť ešte tento rok na jar. Rihanna sa tak stane prvou ženou, ktorá bude mať v rámci skupiny LVMH pôvodnú módnu značku, uviedla CNBC.

Módny dom Fenty bude sídliť v Paríži a ponúkať oblečenie, obuv a doplnky navrhnuté speváčkou. Je prvou novou značkou v rámci skupiny LVMH od roku 1987. Skupina vlastní okolo 70 módnych značiek, vrátane Louis Vuitton, Christian Dior a Givenchy.

Rihanna má na Instagrame okolo 70 miliónov fanúšikov. Je známa svojimi odvážnymi modelmi a je považovaná za módnu ikonu. V minulosti už úspešne spolupracovala so značkami ako Puma a Mac Cosmetics. Má tiež vlastnú značku spodnej bielizne a LVMH podporuje jej kozmetický rad Fenty Beuty.

LVMH čoraz viac využíva spoluprácu s celebritami a návrhármi tzv. streetwear módy, ktorá je založená na súčasnej populárnej kultúre a dianí „na ulici“. Chce tak prilákať k luxusnému oblečenie mladých zákazníkov. Väčšina tejto spolupráce sa však obmedzila iba na limitované edície oblečenia a vytvorením módneho domu Fenty sa spolupráca firmy s celebritami posunula na vyššiu úroveň.

#Rihanna #Louis Vuitton #značka #LVMH #Fenty
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku