Harry a Meghan na Deň matiek zverejnili fotografiu nôh svojho syna

13.05.2019 09:51

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan zverejnili v nedeľu pri príležitosti Dňa matiek fotografiu chodidiel svojho novorodeného syna Archieho.

Záber na nôžky princa Archieho, syna princa...
Záber na nôžky princa Archieho, syna princa Harryho a vojvodkyne Meghan. Autor: Reuters, HANDOUT

Vojvodkyňa zo Sussexu tak po prvý raz oslávila tento medzinárodný sviatok. Kráľovský pár snímku zverejnil na svojom spoločnom účte na Instagrame.

Na fotografii je vidno Meghaninu ruku pestujúcu chodidlá svojho syna, pričom pozadie záberu tvoria jarné kvety, informovala tlačová agentúra AP. K obrázku je pripojený text v znení: „Dnes vzdávame poctu všetkým matkám – minulým, súčasným, budúcim aj tým, o ktoré sme prišli, ale nikdy na ne nezabudneme. Oslavujeme každú z vás.“

Príspevok obsahuje aj verše od americkej poetky Nayyirah Waheedovej z jej básne Krajiny: „Moja matka bola mojou prvou krajinou; prvým miestom, kde som žil.“ Nasleduje pripomienka, že Deň matiek je v nedeľu v USA, Kanade, Austrálii, na Novom Zélande, v Juhoafrickej republike, Keni, Japonsku a niekoľkých európskych krajinách. V Británii sa Deň matiek oslavoval 31. marca, Meghan je Američanka.

Archie Harrison Mountbatten-Windsor, ako znie plné meno prvorodeného potomka kráľovského páru, sa narodil v pondelok ráno. Harry a Meghan svojho syna po prvý raz predstavili médiám o dva dni neskôr v Sieni svätého Juraja na Windsorskom hrade, pričom zverejnili aj jeho meno.

Dieťa je ôsmym pravnúčaťom britskej kráľovnej Alžbety II. a v nástupníckej línii na trón mu patrí siedme miesto; prvým je chlapcov starý otec princ Charles, ďalej jeho strýko princ William, bratranec princ George, sesternica princezná Charlotte, bratranec princ Louis a otec princ Harry. Archie zrejme nedostane titul princ, ale gróf z Dumbartonu.

Princ Harry a
		vojvodkyňa  Meghan predstavili
		na...
Princ Harry a
		vojvodkyňa  Meghan predstavili
		na...
+3Princ Harry a
		vojvodkyňa  Meghan predstavili
		na...

Archie je skrátenou verziou mena Archibald, je nemeckého pôvodu a znamená „úprimný“ či „odvážny“. Harrison je domáceho pôvodu a znamená „syn Henryho“ alebo „syn Harryho“. Mountbatten-Windsor je priezvisko, ktoré používajú niektorí členovia britskej kráľovskej rodiny, vysvetľuje stanica Sky News.

Dieťa bolo od svojho príchodu na svet s rodičmi v sídle Frogmore Cottage neďaleko Windsorského hradu. Pôrod prišiel menej než za rok po svadbe Harryho (34) a Meghan (37). Pár sa zasnúbil po 16 mesiacoch známosti.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#princ Harry #syn #Instagram #vojvodkyňa Meghan
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Uvoľnite sa, stále riešite životy druhých a na svoj zabúdate.
Nepremárnite ani sekundu, choďte si za...

+ Vaše zdravie ovplyvňujete len vy sami, preto sa začnite o seba viac starať.
Začnite premýšľať ekonomicky,...