Weinstein sa so svojimi obeťami údajne dohodol na finančnom odškodnení

Právnici amerického filmového producenta Harveyho Weinsteina dosiahli predbežnú dohodu o finančnom vyrovnaní s viacerými ženami, ktoré ho obvinili zo sexuálneho obťažovania.

24.05.2019 12:32
USA Weinstein znásilnenie súd vina popretie Foto: ,
Americký filmový producent Harvey Weistein.
debata

Dohoda sa týka aj odškodnenia veriteľov a členov predstavenstva Weinsteinovho bývalého filmového štúdia. Dohodnutá transakcia vo výške 44 miliónov dolárov však neoslobodzuje Weinsteina od trestného konania proti jeho osobe. Súd vo veci údajného pohlavného obťažovania dvoch žien sa začne v septembri. Táto dohoda ešte nebola parafovaná a Weinsteinova hovorkyňa sa k nej zatiaľ nevyjadrila.

Podľa piatkového vydania denníka The Wall Street Journal (WSJ) pokrýva všetky občianskoprávne konania proti bývalému hollywoodskemu magnátovi – vrátane prípadov z Kanady a Británie. Dohoda o finančnom vyrovnaní sa vzťahuje na hromadnú žalobu proti Weinsteinovej produkčnej spoločnosti, ktorú údajné obete obvinili, že konala ako organizovaná zločinecká skupina, aby utajila sexuálne obťažovanie a útoky vo firme.

Donedávna vplyvný producent Weinstein sa ocitol v nemilosti koncom roku 2017, keď ho z pohlavného obťažovania verejne obvinilo viac ako 80 žien. Medzi nimi údajne boli aj herečky Gwyneth Paltrowová, Angelina Jolieová, Ashley Juddová či Salma Hayeková. Po tom, ako sa škandál prevalil, americká filmová akadémia Weinsteina vylúčila zo svojich radov a jeho správanie odsúdilo aj mnoho známych osobností. Tieto kauzy spustili aj celosvetové hnutie proti sexuálnemu obťažovaniu známe pod hashtagom #metoo.

Producent sa stiahol do úzadia a všetky obvinenia odmieta.

debata chyba
Viac na túto tému: #Harvey Weinstein ##meetoo

+ Zabúdate veľa piť, to je dôvod prečo máte silné bolesti hlavy.
Nevstupujte do sveta hazardu, prichádzate o...

+ Neseďte dnes doma, choďte sa prejsť do prírody na slniečko.
Pri právnych úkonoch sa radšej poraďte s odborníkmi...