Vojvodkyňa Meghan bude so synom, s Trumpom sa stretne iba princ Harry

, 25.05.2019 15:09
meghan, harry
Princ Harry a vojvodkyňa Meghan predstavili na hrade Windsor médiám ich prvorodené dieťa, syna. Autor: ,

Princ Harry bude medzi účastníkmi súkromného obeda, ktorý britská kráľovná Alžbeta II. usporiada pre amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho manželku pri ich júnovej návšteve Británie.

Oznámila to spravodajská stanica CNN, ktorá informovala o presnom programe Trumpovej návštevy, ako ho zverejnil Buckinghamský pa­lác.

Trump a jeho žena Melania prídu do Británie 3. júna. V Buckinghamskom paláci ich privíta okrem kráľovnej tiež princ Charles s manželkou Camillou. S Charlesom potom pozdraví čestnú stráž a po súkromnom obede má nasledovať prehliadka obrazárne so špeciálnou výstavou diel z kráľovských zbierok vzťahujúcich sa k histórii USA.

Popoludní potom Trumpa a Melaniu Trumpovú odprevadí princ Andrew do Westminsterského opátstva a neskôr potom sú Trumpovi pozvaní na čaj do rezidencie Charlesa a Camilly. Prvý deň zakončí štátny banket v Buckinghamskom paláci.

Utorok 4. júna má mať Trumpov program viac politický charakter, zíde sa s premiérkou Theresou Mazovou pri raňajkách. Prítomný bude princ Andrew a britskí a americkí podnikatelia. Trump a Mayová sa potom presunú na Downing Street na spoločné rokovanie a obed, po ktorom má nasledovať tlačová konferencia. Večer potom Trump usporiada v sídle amerického veľvyslanca večeru, na ktorej kráľovnú zastúpi Charles a Camilla.

Záverečný deň návštevy sa potom kráľovná a princ Charles spolu s hosťami zúčastní v Portsmouthe spomienkového ceremoniálu k 75. výročiu vylodenia v Normandii. Kráľovná sa tam potom rozlúči a prezidentský pár oficiálnu návštevu ukončí. Trump bol v Británii vlani na neoficiálne pracovnej návšteve, proti ktorej v Londýne a ďalších mestách protestovali státisíce ľudí.

Ako informujú britské médiá, vojvodkyňa Meghan, manželka princa Harryho, rodená Američanka, sa s Trumpom nestretne. Zostane doma vo Windsore s ich synom Archiem, ktorý prišiel na svet 6. mája.

#princ Harry #Donald Trump
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Začnite sa viac snažiť aby bolo vaše zdravie v dobrej kondícií.
Ak niekto nestojí o vaše rady, nechajte si...

+ Zabudnite dnes na sladkosti a nezdravé potraviny, nechajte si ich na iné dni.
Slušnosť dnes musí byť u vás...