Týral seniorov! Zatkli bývalého manažéra Stana Leeho, slávneho tvorcu komiksov

Keyu Morgana vzali do väzby v Arizone na základe zatykača vydaného v súvislosti so žalobou okresnej prokuratúry z Los Angeles.

26.05.2019 17:00
Stan Lee Foto: ,
Tvorca komiksov Stan Lee na fotografii z roku 2017.
debata

Morgan čelí obvineniam z krádeže, sprenevery alebo podvodu voči seniorovi a tiež jeho neoprávneného uväznenia. Okrem viacerých trestných činov je obvinený aj z prečinu týrania seniora. Muž chcel podľa úradov ťažiť z bohatstva kreatívneho génia spoločnosti Marvel Comics a využiť svoj vplyv na Leeho, aj keď nemal právo konať v jeho mene.

Polícia tvrdí, že si Morgan privlastnil viac ako 262-tisíc dolárov (v prepočte zhruba 234-tisíc eur) z autogramiády, ktorú Lee absolvoval v máji 2018. Na istý čas dokonca Leeho presťahoval z jeho domu v Hollywood Hills do bytu v Beverly Hills, „kde mal nad ním väčšiu kontrolu“ .

Leeho dcéra vo vlaňajšej žiadosti o zákaz približovania sa tvrdila, že Morgan manipuluje Leeho, ktorého mentálny stav sa zhoršuje, bráni mu v stretnutiach s rodinou a priateľmi, pričom sa snaží prevziať kontrolu nad jeho financiami a obchodnými záležitosťami.

Morganov právny zástupca Alex Kessel tvrdí, že jeho klient Leeho nikdy netýral ani nevyužíval. Bol údajne tiež v kontakte s prokuratúrou, ktorej prisľúbil, že Morgan sa v utorok sám prihlási, považuje preto za nešťastné, že ho napriek tomu zatkli. Kauciu na jeho prepustenie stanovili na 300-tisíc dolárov (268-tisíc eur). Morgana čaká vydanie do Los Angeles, kde bude čeliť obvineniam.

Stan Lee zomrel v novembri vo veku 95 rokov. Do sveta komiksu vstúpil v 60. rokoch minulého storočia a priblížil komiksových superhrdinov širokým masám, najmä deťom a mládeži. Podľa kritikov bol tiež prvým autorom komiksov, ktorý komiksových hrdinov „poľudštil“ tým, že im často prisudzoval už nielen kladné a chvályhodné vlastnosti. Podľa agentúry Associated Press (AP) priniesol do sveta komiksu tiež komplikovanejší príbeh a zápletku, hovorovejší jazyk, satiru, prvky science fiction a v niektorých prípadoch až filozofický rozmer. Bol autorom niektorých z najznámejších komiksov histórie ako napríklad Spider-Man, Hulk alebo X-Men.

debata chyba
Viac na túto tému: #Stan Lee

+ Pri chudnutí pomáha veľmi behanie, stačí ak sa tri krát do týždňa premôžete.
Rozlišujte potreby a túžby, aby ste...

+ Nezabúdajte byť sám sebou. Má to veľký vplyv na vaše psychické zdravie.
Sporenie vám ide, neskôr si za nasporené...