Skončí sa boj o uznanie otcovstva? Belgický kráľ konečne poskytol DNA!

29.05.2019 10:50
Záber z roku 2008 zachytáva bývalého belgického...
Záber z roku 2008 zachytáva bývalého belgického kráľa Alberta II. a jeho manželku - belgickú kráľovnú Paolu. Autor: ,

Bývalý belgický kráľ Albert II. poskytol vzorku DNA, aby predišiel pokute v súvislosti s tvrdením, že v 60. rokoch minulého storočia splodil nepriznané dieťa.

V utorok úradom poskytol svoje sliny. Osemdesiatšty­riročný muž už vyše desať rokov bojuje s 51-ročnou belgickou umelkyňou Delphine Boël, ktorá tvrdí, že je jeho dcérou.

Belgický odvolací súd tento mesiac rozhodol, že bývalý vládca by mal dostať pokutu päťtisíc eur denne za odmietnutie testu otcovstva. Albert II., ktorý vládol v období 1993 až 2013, odmieta, že je otcom Boëlovej. Bruselský súd vo februári uviedol, že bývalý kráľ musí do troch mesiacov poskytnúť vzorku DNA, inak ho uznajú za otca umelkyne.

Na zábere z roku 2008 Delphine Boël s knihou, v...
Na zábere z roku 2008 Delphine Boël s knihou, v ktorej sa objavili tvrdenia, že jej otcom je bývalý belgický kráľ Albert II. Autor: SITA/AP, Thierry Charlier

Fámy o dieťati sa po prvý raz objavili v roku 1999 v neauto­rizovanej biografii o jeho manželke. Delphine Boël vyhlásila, že Albert II. je jej otcom, počas rozhovoru v roku 2005. Jej matka Sybille de Selys Longchamps povedala, že dvojica mala aféru v období rokov 1966 až 1984.

Albert II. abdikoval v júli 2013 pre zdravotné problémy. Jeho nástupcom sa stal syn Filip.

#pokuta #test #otcovstvo #Belgicko #DNA #kráľ
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Preceňujete vaše sily, je na vás vidno únava, oddýchnite si, práca počká.
Je na čase zmeniť pracovné...

+ Počasie ešte stále nie je také teplé, ako si myslíte, pozor, je zradné.
Nebuďte nervózny, dnes je len zlý...