Ďurianová v cyklo drese: Ako zvládne 4 dni na bicykli naprieč Slovenskom?

30.05.2019 00:00
Marianna Ďurianová
Podujatie Parasport24 sa uskutoční začiatkom júna, aj tento rok sa zapojí moderátorka Marianna Ďurianová. Autor:

Športovo – charitatívne podujatie Parasport24 tour sa vracia so svojím už 12. ročníkom.

Cyklistický pelotón zložený z hendikepovaných športovcov a známych osobností odštartuje v stredu 5. júna z Prešova a svoju tohtoročnú trasu uzavrie 8. júna v Bešeňovej.

K pelotónu Parasport24 tour sa každoročne pripája množstvo známych osobností z rôznych oblastí verejného života – herci, speváci, hudobníci či moderátori. Spravidla každý rok sa medzi nimi objaví nová tvár, vlani sa ňou stala moderátorka Marianna Ďurianová. „Priznám sa, že pozvanie na akciu som prijala s určitými obavami, jednak či to fyzicky zvládnem a jednak som mala prežiť niekoľko dní s cudzími ľuďmi… No už po prvom dni mi bolo jasné, že obavy boli úplne zbytočné, pretože tím Parasport24 tvoria neuveriteľne milí ľudia, plní odhodlania, vtipu a ochoty pomôcť. Môj pohľad na hendikepovaných sa aj vďaka tejto akcii zmenil. Pochopila som totiž, že oni často pomôžu oveľa viac nám – bez hendikepu a dokonca veľmi ochotne. Keď sme sa posledný deň lúčili, bolo mi smutno, ale našťastie aj počas roka sme stále v kontakte a tak vieme, čo sa v našich životoch medzitým udialo,“ opísala moderátorka.

Podujatie Parasport24 sa uskutoční začiatkom júna.
Podujatie Parasport24 sa uskutoční začiatkom júna. Autor: OZ Parasport24

Medzi všetkými známymi podporovateľmi podujatia má tak trochu špeciálne miesto herec Přemysl Boublík. Na cyklistike sa totiž zúčastňuje celkom od začiatku, teda už dlhých 12 rokov. Okrem Marianny Ďurianovej a Přemysla Boublíka pelotón opäť podporia i moderátorka Bibiana Ondrejková, herečka Zuzana Vačková či spevák Martin Harich. K akcii sa po rokoch znova pridáva i hudobný producent a spevák Jakub Petraník. Podujatie dlhodobo podporuje tiež speváčka Sima Martausová.

Podujatie Parasport24 sa uskutoční začiatkom...
Podujatie Parasport24 sa uskutoční začiatkom júna aj s hercom Přemyslom Boublíkom. Autor: Stana Topoľská

"Mám veľkú radosť, že sa nám Parasport24 tour opäť podarilo zorganizovať. Komunita hendikepovaných športovcov vďaka tomu už tradične aj s podporou osobností sadne na niekoľko dní na bicykle, prejde naprieč Slovenskom a každý deň bude na naplánovaných zastávkach pomáhať ľuďom, ktorí to potrebujú,” vysvetľuje organizátor podujatia Miroslav Buľovský.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

0 debata debata
Viac na túto tému: #Marianna Ďurianová #Parasport24

+ Základom krajšej a pevnejšej postavy je zdravá strava.
Začnite si šetriť do budúcnosti, raz sa vám to...

+ Neseďte celý deň pri televízore, nerobí vám to dobre.
Je na vás vidno, že vás vaša práca baví.
...