Najbohatší Nór sa oženil! 95-ročný Olav Thon si vzal ženu, ktorú miloval dekády

22.06.2019 09:23
Nórsky miliardár Olav Thon a jeho manželka...
Nórsky miliardár Olav Thon a jeho manželka Sissel Berdal Haga pózujú médiám po ich sobáši v Hoteli Bristol v Oslo. Autor: ,

Ako z filmu! Tak vyzerá piatková svadba najbohatšieho muža Nórska, dnes už 95-ročného Olava Thona. Vzal si svojho dlhoročnú partnerku - 79-ročnú Sissel Berdal Hagaovú.

Ako informujú zahraničné médiá, sobáš sa konal na streche Hotela Bristol v Osle – prvého hotela, ktorý Thon vybudoval predtým než sa stal hotelovým mogulom a majiteľom nehnuteľností po celom svete.

Podľa informácií britského Daily Mail vlastní tento muž, ktorý sa nachádza v prvej dvestovke najbohatších ľudí planéty, viac ako 60 hotelov a celkovo bezmála 450 nehnuteľností. Jeho majetok odhadli naposledy na 6 miliárd eur, bolo to v roku 2013.

Hoci Thon sa s Hagaovou neukazoval na verejnosti často, nórske zdroje hovoria o dlhoročnej láske a vzťahu dvojice, ktorej však stála v ceste jedna prekážka. Thon bol ženatý a do posledných chvíľ sa staral o svoju prvú manželku, ktorá trpela Alzheimerovou chorobou. Umrela minulý rok.

Nórsky miliardár Olav Thon a jeho manželka...
Nórsky miliardár Olav Thon a jeho manželka Sissel Berdal Haga pózujú médiám po ich sobáši v Hoteli Bristol v Oslo.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Berit Roald

Vzťah Sissel Berdal Hagaovou s nórskym miliardárom sa údajne začal už pred 35 rokmi. Thon ho verejne priznal v roku 2017, keď médiám vysvetlil, že miluje ženu, ktorá je jeho v živote už dlhé roky, ale zároveň sa rozhodol zostať po boku prvej zákonitej polovičky v ťažkých chvíľach jej choroby.

„Prečo nenechať veci diať sa v tichosti a v rovnakom čase sa postarať o človeka, ktorého život si vzala pod vládu vážna choroba,“ uviedol vtedy pre nórske noviny Nettavisen.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vek #svadba #Nórsko #manželka #Alzheimerova choroba #miliardár #boháč
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Budete sa cítiť vyčerpane, venujte viac času spánku.
Nehazardujte s peniazmi, na ktoré tvrdo pracujete,...

+ Zistíte svoje nedostatky, začnete preto niečo robiť a prestanete sa ľutovať.
Finančné...