Prípad Bill Cosby sa ešte nekončí! Komik sa z väznice odvolal proti rozsudku

26.06.2019 16:00
Bill Cosby
Herec a komik Bill Cosby. Autor: ,

Americký komik Bill Cosby, ktorý si vo väznici v štáte Pensylvánia odpykáva trest za sexuálny útok na ženu, sa proti verdiktu súdu odvolal.

Cosbyho (81) odsúdili vlani v septembri na tri až desať rokov do väzenia. Súd ho uznal za vinného z nadrogovania a sexuálneho napadnutia Andrey Constandovej v roku 2004. Možnosť požiadať o podmienečné prepustenie bude mať po odsedení si najmenej troch rokov. Komik však trvá na svojej nevine a tvrdí, že jeho pohlavný styk s Constandovou bol dobrovoľný.

Hercova obhajoba v dokumente, ktorý poslali pensylvánskemu súdu, okrem iného argumentuje tým, že výpovede žien, ktoré proti Cosbymu svedčili, boli „diametrálne odlišné“ od výpovede Constandovej, a preto vypovedať na súde nemali.

„Tieto dôkazy boli použité na to, aby Cosbyho zbavili prezumpcie neviny a pokúsili sa dokázať, že mal sklony k sexuálnym útokom na ženy,“ píše sa v dokumente, ktorý cituje stanica ABC News.

Amerického komika Cosbyho verejne obvinilo zo sexuálnych útokov rôzneho druhu, ku ktorým malo dochádzať niekoľko desaťročí, viac než 50 žien.

#rozsudok #Bill Cosby
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Pokúste sa nejak posilniť vašu imunitu, prospeje vám to.
Peniaze požičajte aj rodine, avšak stanovte si...

+ Nesledujte neustále svoje zdravie, ste zdravý ako rybička.
Ak cítite, že potrebujete zmeniť prostredie,...