Princ William dostal otázku: Ako by zareagoval, ak by jeho dieťa bolo gej

27.06.2019 14:45
princ William
Vojvodkyňa Kate a princ William počas návštevy "RHS Chelsea Flower Show" v Londýne. Autor:

Účastník skupinovej diskusie v sídle organizácie Albert Kennedy Trust sa princa spýtal: "Keby jedného dňa vaše dieťa povedalo: 'Som gej, som lesbička', ako by ste reagovali?"

Britský princ William v stredu povedal, že by bolo „úplne v poriadku“, keby sa jedno z jeho detí prihlásilo k homosexuálnej orientácii, hoci by sa obával, ako zareaguje verejnosť.

William sa takto vyjadril počas svojej návštevy v londýnskej neziskovej organizácii Albert Kennedy Trust. Tá pracuje v mladými LGBT ľuďmi, ktorí sú bezdomovci alebo žijú v nepriateľskom prostredí, vysvetlila tlačová agentúra AP.

Účastník skupinovej diskusie v sídle organizácie Albert Kennedy Trust sa princa spýtal: „Keby jedného dňa vaše dieťa povedalo: ‚Som gej, som lesbička‘, ako by ste reagovali?“ William odpovedal, že „on by to určite bral úplne v poriadku“.

Následník britského trónu a otec troch detí dodal: „Obavy mám nie preto, že by boli homosexuáli. Obavy mám z toho, ako by na to reagovali ostatní ľudia, a potom by ten tlak znášali deti.“

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#princ William #homosexuál
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Všetky veci budú pomaly plynúť, tak ako ste si naplánovali.
Spoliehajte sa predovšetkým sami na...

+ Dôkladne si chráňte to, čo je pre vás najdôležitejšie.
V zamestnaní nastanú zmeny, môžete sa tešiť k...