Trump sa chválil na Twitteri, čo robí pre rappera! Švédska verzia: Úplne iná!

Americký prezident Donald Trump v sobotu zhruba 20 minút telefonoval so švédskym premiérom Stefanom Löfvenom a snažil sa ho presvedčiť, aby urobil, čo je v jeho silách, pre prepustenie amerického rappera ASAP Rockyho.

21.07.2019 16:38
Americký rapper A$AP Rocky na archívnom zábere. Foto: ,
Americký rapper A$AP Rocky na archívnom zábere.
debata

Toho zatkli pred troma týždňami v Štokholme po tom, čo spolu s členmi svojho sprievodu na ulici surovo napadol človeka. Švédsky premiér však Trumpovmu tlaku odolal a ako vyhlásila jeho hovorkyňa, americkému prezidentovi nič nesľúbil, naopak, povedal mu, že sa do tejto kauzy vôbec nemieni pliesť.

Trump neskôr na Twitteri tvrdil, že „veľmi talentovanému“ švédskemu premiérovi Löfvenovi, s ktorým mal „vemi dobrý telefonát“, ponúkol, že za prepustenie ASAP Rockyho sám zaplatí kauciu, a uistil ho, že „neexistuje nebezpečenstvo, že by ASAP utiekol“. Agentúra The Associated Press (AP) k tomu však uvádza, že ide o „bezcennú ponuku v krajine, ktorej súdny systém nepozná kauciu“.

„Naše tímy budú ďalej rokovať, a dohodli sme sa, že si za 48 hodín opäť zavoláme!“ zreferoval na záver Trump fanúšikom amerického rappera.

Podľa Löfvenovej hovorkyne Toni Eriksson je síce pravda, že telefonát „bol priateľský, úctivý a trval okolo 20 minút“, jeho obsah však švédska strana podáva úplne inak.

Premiér podľa hovorkyne Trumpovi „zdôraznil úplnú nezávislosť švédskeho súdneho systému a podčiarkol, že vo Švédsku sú si všetci pred zákonom rovní, a vláda sa nemôže a ani nebude pokúšať zasahovať do súdneho procesu“.

Za angažovanosťou Trumpa v súvislosti s ASAP Rockym sa skrýva tlak zo strany jeho manželky Melanie a tiež celej plejády amerických celebrít, vrátane rappera Kayneho Westa, jeho manželky Kim Kardashian West, rapperky Nicki Minaj či speváka Shawna Mendesa.

Kim Karsdashian West v tejto veci Trumpovi telefonovala a žiadala ho o nápravu, a separátne tlačila aj na Trumpovho zaťa Jareda Kushnera, ktorý je prezidentovým obľúbencom.

AP píše, že Trumpova snaha „zariadiť“ prepustenie černošského rappera môže súvisieť aj s Trumpovými nedávnymi útokmi na štyri demokratické kongresmanky. Tie veľká časť americkej spoločnosti považuje za rasistické, a keďže nejde zďaleka o prvé prezidentove vyjadrenie, ktoré zaváňa rasizmom, Trump sa takto môže snažiť ukázať, že nie je rasista.

ASAP Rocky a niekoľko členov jeho sprievodu napadli začiatkom júla v Štokholme mladého človeka, a hoci rapperov obhajca tvrdí, že konali v sebaobrane, z videozáznamu z bezpečnostnej kamery vidno, že to bolo inak. ASAP Rocky celú bitku začal, keď muža, ktorý bol od neho o hlavu menší, hodil švihom z otočky o zem, a spolu s členmi svojho sprievodu potom doňho na zemi kopali a udierali.

debata chyba
Viac na túto tému: #zatknutie #premiér #Twitter #nátlak #Donald Trump #ASAP Rocky

+ Bolesť hlavy sa bude stupňovať, vám pomôže jedine kľud a samota.
Na dovolenke prekročíte...

+ Mysleli ste si, že teplé počasie nemôže priniesť ochorenia, naopak.
S klimatizáciou si to rozmyslite, len v...