Pred rokmi Kate, teraz Meghan! Ale ona spoluprácu s Vogue poňala celkom inak

29.07.2019 10:29
Meghan
Vojvodkyňa Meghan spolupracovala na tvorbe septembrového vydania magazínu Vogue. Autor:

V uplynulých týždňoch sa vojvodkyňa Meghan (37) tešila najmä zo svojho prvorodeného potomka, syna Archieho.

Ten prišiel na svet začiatkom mája. Okrem toho si však vyskúšala aj pre ňu ďalšiu novú rolu – stala sa hosťujúcou šéfredaktorkou magazínu Vogue. Ona sama sa však na obálke septembrového čísla, na ktorom spolupracovala, neobjavila. Podľa vydavateľa slávneho módneho magazínu to považovala za nevhodné.

Rozhodla sa skôr upriamiť pozornosť na iné ženy, ktoré ona sama označila za inšpiratívne. „Pre titulnú stranu vybrala ženy z rôznych oblastí života, z ktorých každá z nich je hnacou silou, ktorá zvyšuje latku v oblasti rovnosti, srdečnosti, spravodlivosti a otvorenosti. 16. miesto na obálke zostalo prázdne, ide o zrkadlo, vďaka ktorému sa každá čitateľka, ktorá vezme magazín do rúk, môže stať súčasťou tejto komunity žien,“ je uverejnené na Instagrame.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

We are proud to announce that Her Royal Highness, The Duchess of Sussex is the Guest Editor for the September issue of @BritishVogue. For the past seven months, The Duchess has curated the content with British Vogue's Editor-in-Chief Edward Enninful to create an issue that highlights the power of the collective. They have named the issue: “Forces for Change” For the cover, The Duchess chose a diverse selection of women from all walks of life, each driving impact and raising the bar for equality, kindness, justice and open mindedness. The sixteenth space on the cover, a mirror, was included so that when you hold the issue in your hands, you see yourself as part of this collective. The women on the cover include: @AdwoaAboah @AdutAkech @SomaliBoxer @JacindaArdern @TheSineadBurke @Gemma_Chan @LaverneCox @JaneFonda @SalmaHayek @FrankieGoesToHayward @JameelaJamilOfficial @Chimamanda_Adichie @YaraShahidi @GretaThunberg @CTurlington We are excited to announce that within the issue you’ll find: an exclusive interview between The Duchess and former First Lady of the United States Michelle Obama, a candid conversation between The Duke of Sussex and Dr Jane Goodall, inspirational articles written by Brené Brown, Jameela Jamil and many others. Equally, you’ll find grassroots organisations and incredible trailblazers working tirelessly behind the scenes to change the world for the better. “Guest Editing the September issue of British Vogue has been rewarding, educational and inspiring. To deep dive into this process, working quietly behind the scenes for so many months, I am happy to now be able to share what we have created. A huge thanks to all of the friends who supported me in this endeavour, lending their time and energy to help within these pages and on the cover. Thank you for saying “Yes!” - and to Edward, thank you for this wonderful opportunity.” - The Duchess of Sussex #ForcesForChange

Príspevok, ktorý zdieľa The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal),

Na čierno-bielej titulke sú tak k videniu okrem iného aj herečky Jane Fonda (81), Salma Hayek (52), Gemma Chan (36), modelka Christy Turlington (50), novozélandská premiérka Jacinda Ardern (39) či švédska bojovníčka za ochranu klímy, Greta Thunberg (16). „Uplynulých sedem mesiacov boli obohacujúcim procesom spoluvytvárania najčítanejšieho čísla roka spolu so šéfredaktorom Edwardom Enninfulom. Boli zacielené na hodnoty, udalosti a ľudí, ktorí dnes ovlyvňujú svet,“ uviedla manželka princa Harryho vo vyhlásení. Práve jej manžel ju pri tejto práci výrazne podporoval.

Okrem iných si vojvodkyňa pre septembrové vydanie zvolila témy ako klimatické zmeny, práva LGBTQ komunity, otázky psychického zdravia obyvateľstva či migračnú krízu. „Dúfam, že čitatelia sa budú cítiť rovnako inšpirovaní ako som sa cítila ja a na stránkach nájdu "vôľu pre zmenu“. Meghan pre magazín vyspovedala aj niekdajšiu prvú dámu USA, Michelle Obamovú.

V roku 2016 sa na obálke magazínu Vogue objavila jej švagriná Kate, ozdobila jubilejné júnové vydanie venované 100. výročiu vzniku magazínu. V tomto prípade išlo o kráľovský portrét. Členovia britskej kráľovskej rodiny majú s fotografovaním pre Vogue skúsenosti: vedľa snímok Diany časopis uverejnil aj rad fotografií kráľovnej Alžbety či jej blízkych.

Vojvodkyňa Catherine na titulnej strane...
Vojvodkyňa Catherine na titulnej strane magazínu Vogue UK, ktorá je oslavou 100. výročia magazínu. Autor: Reprofoto: Josh Olins pre Vogue UK via Kensigntonský palác

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Vogue #vojvodkyňa Meghan
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Urobte veľké upratovanie, v čistom prostredí ide všetko lepšie.
Strážte si svoje miesto v práci a...

+ Zdravotne ste na tom bez problémov, čo je u vás normálna vec.
Peniaze neprídu len tak samé musíte...