Skončí za mrežami? V utorok sa v Štokholme začína proces s raperom A$AP Rockym

Okrem samotného rapera, ktorého občianske meno je Rakim Mayers, predstúpia pred súd aj ďalší dvaja členovia z jeho tímu.

30.07.2019 10:31
ASAP Rocky Foto: ,
Rapera ASAP Rockyho obžalovali pre pouličnú bitku v Štokholme.
debata

Verdikt by mal v tomto procese padnúť v piatok. K zatknutiu 30-ročného Mayersa došlo 3. júla, tri dni po pouličnej bitke, ktorá sa odohrala po jeho koncerte vo švédskom hlavnom meste. Polícia zatkla okrem rappera aj ďalších dvoch členov jeho tímu. Mayers na margo incidentu uviedol, že konal v sebaobrane.

Prokurátor sa rozhodol vzniesť voči rapperovi obvinenia po tom, ako si preštudoval videozáznamy z bitky, ktoré sa objavili na sociálnych sieťach. Mayers a dve ďalšie osoby sú obvinené z ublíženia na zdraví. Raperovi pritom podľa medializovaných informácií hrozí v prípade uznania za vinného až dvojročné väzenie.

Raperov obhajca povedal, že jeho klient iba reagoval na agresívne správanie druhej strany tým, že ho hodil na zem a šliapol mu na rameno. Prípad nabral úplne nový kontext po tom, ako sa na obranu podozrivého muzikanta postavil prezident USA Donald Trump a podporil verziu, že konal v sebaobrane. Šéf Bieleho domu bez úspechu loboval u švédskej vlády, aby dovolila rapera prepustiť na kauciu, čo nie je v krajine povolené. Švédsky prokurátor Daniel Suneson však povedal, že na vznesenie obvinení voči raperovi mal dostatok dôkazov.

Švédske úrady zverejnili nedávno súdne dokumenty, v ktorých sa píše, že raper a ďalší dvaja podozriví „úmyselne, spoločne a v zhode“ zaútočili 30. júna na muža v centre Štokholmu. Rocky ho podľa prokuratúry zvalil na zem, kde ho udierali a kopali a útočili na neho s fľašou.

debata chyba
Viac na túto tému: #väzenie #súd #Štokholm #A$AP Rocky

+ Oddýchnite si do sýtosti, vaše telo to potrebuje.
Máte pred sebou viacero možností, musíte si vybrať len jednu,...

+ Aj maska na pleti vám môže občas psychicky pomôcť.
Nerobte si hanbu, premyslite si dopredu všetko čo chcete...