Tragédia v rodine Kennedyovcov, 22-ročná vnučka Roberta F. Kennedyho zomrela

02.08.2019 10:13
Saoirse Kennedy Hill
Saoirse Kennedy Hill, vnučka Roberta F. Kennedyho. Autor:

V USA vo štvrtok zomrela dvadsaťdvaročná Saoirse Kennedy Hill, vnučka Roberta F. Kennedyho, mladšieho brata niekdajšieho prezidenta Johna F. Kennedyho z rokov 1961-63.

Denník The New York Times napísal s odvolaním na priateľa rodiny, že príčinou smrti bolo predávkovanie. Do domu manželky Roberta Kennedyho, Ethel, bola vo štvrtok privolaná záchranná služba, jej vnučka Saoirse Kennedy Hill bola prevezená do nemocnice v Hyannis v Massachusetts, ale tam lekári konštatovali smrť.

Záber z roku 2000 - vnučka  Roberta F....
Záber z roku 2000 - vnučka Roberta F. Kennedyho, Saoirse Kennedy Hill (v ružových šatách) na cintoríne v Arlingtone spolu s rodinou Kennedyových. Autor: Reuters, Hillery Smith Garrison

91-ročná Ethel Kennedyová, ktorá je vdovou po Robertovi Kennedym, k úmrtiu uviedla, že „svet je teraz o niečo menej krásny“. Ethel a Robert Kennedyovci mali 11 detí, Saoirse bola dcérou jedného z nich, Courtney Kennedyovej Hillovej. Úmrtie potvrdili tiež úrady s tým, že do domu v Hyannis boli privolaní kvôli vyšetreniu úmrtia policajti.

Do domu manželky Roberta Kennedyho, Ethel, bola...
Do domu manželky Roberta Kennedyho, Ethel, bola privolaná záchranná služba. Autor: Reuters, FAITH NINIVAGGI

Hillová študovala na vyššej škole v Bostone a podľa The New York Times sama opísala v článku pre študentské noviny svoj boj proti depresii. Bola jedinou dcérou Courtney Kennedyovej Hillovej.

Ethel Kennedyová má za sebou sériu rodinných tragédií. Okrem straty manžela po jeho zavraždení v roku 1968 prišla aj o dvoch synov. David zomrel v roku 1984 na predávkovanie vo veku 28 rokov a Michael sa zabil pri nehode na lyžiach v roku 1997.

Rodinné sídlo Kennedyovcov v  Hyannis.
Rodinné sídlo Kennedyovcov v Hyannis. Autor: Reuters, Stew Milne

Robert F. Kennedy, ktorý bol rovnako ako jeho starší brat vo vrcholnej politike, podľahol atentátu. Prezident John F. Kennedy sa stal obeťou iného atentátu v roku 1963.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#úmrtie #Robert Kennedy #Saoirse Kennedy Hill
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zdravotnú kartu poistenca je potrebné nosiť stále pri sebe aj keď necestujete.
S...

+ Dobrý spánok je základ úspešného dňa a vy budete vyspatý ako babätko.
Za vykonanú prácu si vypýtajte...