Raper A$AP Rocky je už v USA! Švédsky súd ho dočasne prepustil z väzby

Amerického rapera A$AP Rockyho švédsky súd ho v piatok prepustil z väzby spolu s dvoma jeho spoločníkmi, ale len do 14. augusta, keď vynesie nad nimi rozsudok za účasť v pouličnej bitke.

03.08.2019 14:00
ASAP Rocky Foto: ,
Raper ASAP Rocky.
debata

Informovala o tom agentúra AP. Podľa nej raper dorazil na medzinárodné letisko v Los Angeles súkromným lietadlom v noci na sobotu. Mimoriadne sledovaný súdny proces s trojicou sa začal v utorok. Švédsky prokurátor žiadal v piatok pre Rockyho trest odňatia slobody v trvaní približne šesť mesiacov.

A$AP Rocky (30), vlastným menom Rakim Mayers, a jeho dvaja spoločníci David Rispers a Bladimir Corniel sú obvinení z napadnutia 19-ročného muža. Mayersa a jeho kolegov zatkli 3. júla, tri dni po šarvátke, ku ktorej došlo po jeho koncerte vo švédskom hlavnom meste Štokholm. Mayers na margo incidentu uviedol, že konal v sebaobrane.

Rockyho prípad pritiahol aj pozornosť amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý vyzýval na jeho prepustenie. Ten rozhodnutie súdu okamžite po jeho oznámení privítal príspevkom na Twitteri.

debata chyba
Viac na túto tému: #Švédsko #ASAP Rocky