Vinný z napadnutia! Raper A$AP Rocky dostal vo Švédsku podmienečný trest

Švédsky súd uznal v stredu amerického rapera A$AP Rockyho za vinného z napadnutia v prípade pouličnej bitky z konca júna v Štokholme a udelil mu podmienečný trest.

14.08.2019 14:49
ASAP Rocky Foto:
Americký raper ASAP Rocky v Beverly Hills vo februári 2019.
debata (3)

A$AP Rocky (30), vlastným menom Rakim Mayers, a jeho dvaja spoločníci David Rispers a Bladimir Corniel boli obvinení z napadnutia 19-ročného muža. Prokuratúra žiadala pre rappera šesťmesačný trest väzenia.

Mayersa a jeho bodyguardov zatkli 3. júla, tri dni po potýčke, ku ktorej došlo po jeho koncerte vo švédskom hlavnom meste. Mayers na margo incidentu uviedol, že konal v sebaobrane. Podľa súdu však „neboli v situácii“, ktorá by ich oprávňovala na sebaobranu, a svoju obeť napadli tým, že ju udierali a kopali, keď ležala na zemi. „Umelec tiež zvalil obeť na zem a stúpil jej na ruku,“ napísal súd vo verdikte. Všetci traja dostali podmienečné tresty. Devätnásťročnému mužovi súd prisúdil odškodné.

Ešte začiatkom augusta ich súd prepustil na slobodu. Vrátili sa do Spojených štátov a nemuseli sa zúčastniť na vynesení rozsudku. Prípad A$AP Rockyho pritiahol aj pozornosť amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý vyzýval na jeho prepustenie. Trump rozhodnutie súdu o prepustení trojice v tom čase privítal príspevkom na Twitteri.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #súd #napadnutie #Švédsko #ASAP Rocky

+ Potrápia vás zažívacie ťažkosti, dávajte pozor akú a odkiaľ vodu pijete.
Nepremýšľajte nad chybami, ktorými ste...

+ Bolesť hlavy sa bude stupňovať, vám pomôže jedine kľud a samota.
Na dovolenke prekročíte...