Tvrdá kritika pre Meghan a Harryho za súkromné lety! Už ich bráni aj Elton John

20.08.2019 11:25

Kritika, opovrhnutie, verbálne útoky. V posledných dňoch im opäť čelí slávny pár - princ Harry a jeho manželka - vojvodkyňa Meghan zo Sussexu. Dôvodom má byť používanie súkromného lietadla.

Vojvodkyňa Meghan a jej syn Archie v náručí...
Vojvodkyňa Meghan a jej syn Archie v náručí vystupujú zo súkromného lietadla na letisku na juhu Francúzska. Autor: Profimedia

Členovia britskej kráľovskej rodiny, ktorí sú od svojej svadby v neustálom centre pozornosti médií a verejnosti, museli nedávno opäť čeliť kritike, keď vysvitlo, že si letnú dovolenku užili v sídle speváka Eltona Johna na juhu Francúzska. A do luxusnej nehnuteľnosti leteli Johnovým súkromným lietadlom.

Obaja manželia podporujú niekoľko ekologických organizácií a najmä Harry sa zasadzuje za záchranu lesov a životného prostredia. Aj preto sa okamžite ozvali hlasy kritikov, podľa ktorých sa kráľovská dvojica vôbec nespráva zodpovedne. Dôvodom majú byť napríklad aj uhlíkové emisie pri letoch súkromným lietadlom. Za posledné dni s ním vojvoda a vojvodkyňa leteli údajne už tretíkrát.

Hoci vojvodcovský pár komentáre na internete a v médiách nekomentoval, svojich prominentných hostí sa zastal verejne sám Elton John. „Matka princa Williama, princezná Diana bola jednou z mojich najdrahších priateliek a cítim prirodzenú potrebu chrániť Harryho a jeho rodinu pred nepotrebnými útokmi médií, ktoré tiež prispeli k smrti jeho matky,“ napísal spevák na Twitteri.

„Po hektickom roku ich tvrdej práce a oddanosti charite sme chceli s mojím manželom Davidom poskytnúť mladej rodine súkromné chvíľu v bezpečí a pokoji nášho domova. Aby sme zachovali vysoký level ochrany, poskytli sme im obom naše súkromné lietadlo,“ opísal situáciu Elton John.

Princ Harry (vľavo) a spevák Elton John...
Princ Harry (vľavo) a spevák Elton John spoločne na archívnom zábere.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Reuters

„Aby sme podporili Harryho oddanosť životnému prostrediu, uistili sme ich, že let prebehne bez uhlíkových emisií,“ uviedol tiež Elton John. Spoločnosť, ktorá vyrovnáva uhlíkové emisie podporou ekologických projektov, potom dostala príspevok.

Zároveň spevák vyzval médiá, aby prestali nepravdivo informovať o mladej kráľovskej rodine a neútočili nezmyselne na oboch manželov. Harryho a Meghan sa následne zastala aj moderátorka Ellen DeGeneres. „Predstavte si, že na vás útočia za všetko, čo urobíte, hoci sa len snažíte robiť veci lepšie,“ komentovala DeGeneres, ktorá sa práve s Harrym zhovárala o záchrane životného prostredia. „Sú to tí najrozumnejší, najsúcitnejší ľudia,“ označili slávny pár.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vojvodkyňa Meghan #princ Harry #lietadlo #kritika #Elton John #Ellen DeGeneres
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Máte pevné zdravie, nebudete mať žiadnu zlomeninu ani chorobu.
Peňazí máte stále dostatok, avšak snažte sa...

+ Byť bez zranení vám niekto nechce dopriať, dávajte si tento týždeň pozor.
Niekto bojuje o vaše miesto,...