Prokurátor sa proti verdiktu v prípade rapera A$AP Rockyho neodvolá

Švédsky prokurátor v utorok oznámil, že sa neodvolá proti rozsudku súdu, ktorý uznal amerického rapera A$AP Rockyho a jeho dvoch spoločníkov za vinných z napadnutia v prípade pouličnej bitky z 30. júna v Štokholme.

27.08.2019 16:00
ASAP Rocky Foto:
Americký raper ASAP Rocky v Beverly Hills vo februári 2019.
debata

Informovala o tom agentúra AP. Prokurátor Daniel Suneson uviedol, že okresný súd v Štokholme „zamietol námietku“, že raper konal „v sebaobrane“, teda niečo, čo podľa neho „bolo v tomto konkrétnom prípade potrebné objasniť“.

A$AP Rocky (30), vlastným menom Rakim Mayers, a jeho dvaja spoločníci David Rispers a Bladimir Corniel boli obvinení z napadnutia 19-ročného muža. Prokuratúra žiadala pre rapera šesťmesačný trest väzenia.

Mayersa a jeho bodyguardov zatkli 3. júla, tri dni po potýčke, ku ktorej došlo po jeho koncerte vo švédskom hlavnom meste. Mayers na margo incidentu uviedol, že konal v sebaobrane.

Podľa súdu však „neboli v situácii“, ktorá by ich oprávňovala na sebaobranu, a svoju obeť napadli tým, že ju udierali a kopali, keď ležala na zemi. „Umelec tiež zvalil obeť na zem a stúpil jej na ruku,“ napísal súd vo verdikte. Všetci traja dostali podmienečné tresty. Devätnásťročnému mužovi súd prisúdil odškodné.

Ešte začiatkom augusta ich súd prepustil na slobodu. Vrátili sa do Spojených štátov a nemuseli sa zúčastniť na vynesení rozsudku. Prípad A$AP Rockyho pritiahol aj pozornosť amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý vyzýval na jeho prepustenie. Trump rozhodnutie súdu o prepustení trojice v tom čase privítal príspevkom na Twitteri.

debata chyba
Viac na túto tému: #Štokholm #ASAP Rocky

+ Dbajte na to, aby ste mali dostatočné množstvo fyzickej aktivity.
Kupujte tovar, na ktorý máte peniaze,...

+ Netrápte svoj žalúdok, neprejedajte sa. Uprednostnite viac čistej vody.
Ak niečomu nerozumiete,...