Princeznú Charlotte čaká škola! Kate a William za ňu zaplatia tisíce

, 30.08.2019 00:00
Princezná Charlotte
Princezná Charlotte. Autor: ,

Britská princezná Charlotte začne 5. septembra chodiť do školy.

Do Thomas's School ju odvedú rodičia spolu so starším bratom, šesťročným princom Georgeom, ktorý navštevuje to isté zariadenie. Kensingtonský palác oznámil, že štvorročná dcéra vojvodu a vojvodkyne z Cambridgea bude navštevovať Thomas's School v londýnskom obvode Battersea. Do školy ju odvedú rodičia spolu so starším bratom, šesťročným princom Georgeom, ktorý navštevuje to isté zariadenie.

Princ George a princezná  Charlotte na svadbe...
Princ George a princezná Charlotte na svadbe princeznej Eugenie vo Windsore. Autor: SITA/AP, Steve Parsons

Charlotte Elizabeth Diana je druhým potomkom princa Williama a jeho manželky Catherine, ktorí majú aj ďalšieho syna, princa Louisa. Princezná je štvrtou v poradovníku čakateľov na britský trón. Pred ňou sú jej starý otec princ Charles a princovia William a George.

Riaditeľ Thomas's School v Battersea Simon O'Malley sa pred časom vyjadril, že škola sa teší z toho, že si princ William a jeho manželka Catherine vybrali pre Charlotte práve ich. „Veľmi sa tešíme na to, ako ju a všetkých nových žiakov školy v septembri privítame,“ uviedol.

Thomas's School v obvode Battersea sa nachádza niekoľko kilometrov od ich rodinného sídla v Kensingtonskom paláci. Jeden semester na tejto prestížnej škole stojí šesťtisíc libier.

#škola #princezná Charlotte
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku