Plakal plný štadión! Tragicky zosnulý dídžej Arafat sa dočkal veľkolepej rozlúčky

31.08.2019 14:14
Dídžej arafat
Zosnulý dídžej Arafat sa na Pobreží Slonoviny dočkal veľkolepej rozlúčky. Autor:

V Abidjane prišlo niekoľko desiatok tisíc ľudí na pohreb dídžeja Arafata, ktorý tento mesiac zomrel ako 33-ročný pri nehode na motocykli.

Slávnemu hudobníkovi, ktorého pravé meno bolo Ange Didier Houon, usporiadalo Pobrežie Slonoviny okázalé rozlúčka, ktoré trvalo celú noc na dnešok. Na scéne na počesť dídžeja zaspievalo veľa populárnych afrických spevákov. Rodák z Pobrežia Slonoviny bol mimoriadne populárny vo Francúzsku a frankofónnych oblastiach Afriky.

Ceremoniál sa konal na najväčšom štadióne v krajine v Abidjane. V piatok večer tam minister kultúry Maurice Bandaman DJ Arafatovi posmrtne udelil národné vyznamenanie za zásluhy „za mimoriadny umelecký prínos“. Celý program, ktorý mal podľa agentúry AFP parametre štátneho pohrebu, zaplatil štát.

Zosnulý dídžej Arafat sa na Pobreží  Slonoviny...
Zosnulý dídžej Arafat sa na Pobreží Slonoviny dočkal veľkolepej rozlúčky. Autor: Reuters

Dídžej Arafat, ktorý zomrel 12. augusta, začal v roku 2003 v nočných baroch na Pobreží Slonoviny púšťať veľmi rytmickú hudbu, ktorá sa stala populárnou na celom kontinente. Rakva s telom dorazila na štadión v sobotu ráno za aplauzu ohromného davu. Umiestnili ju na podstavec uprostred trávnika a zatiaľ, čo v noci na štadióne prevládala radosť, ráno začali dídžejovi fanúšikovia plakať. Obrad, na ktorý dohliadalo 6 500 policajtov, sa obišiel bez incidentov. Arafat bol otcom piatich detí a pochovaný má byť v rodinnom kruhu na abidžanskom cintoríne vo štvrti Williamsville.

#pohreb #Ange Didier Houon
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nepredbiehajte udalostiam a počkajte na to čo vám povie lekár.
Neprepínajte svoje sily, potrebujete prácu...

+ Vaše zdravie je najdôležitejšie, myslite na preventívne prehliadky.
Nemali by ste veriť všetkému, čo sa...