Ženy Karla Gotta: Matky jeho detí, známe milenky, toto je osudová šestka!

03.10.2019 10:58
Karel Gott
Karel Gott s manželkou Ivanou počas nakrúcania videoklipu Ta pravá. Autor:

Spevák Karel Gott nebol známy len svojím výnimočným hudobným talentom, ktorý ho preslávil po celej Európe. Súčasťou jeho povesti bola aj zvodcovská povaha. Počas jeho života sa po jeho boku vystriedali mnohé ženy.

Oficiálne číslo, koľko žien sa objavilo v živote slávneho speváka, asi neexistuje. No Karel Gott bol od istého veku mužom vzťahov. S niektorými ženami tvoril pár necelý rok, s inými štyri či päť. Definitívne si jeho srdce však získala až Ivana Gottová, pôvabná rodáčka z Opavy. Bola zároveň jedinou ženou, ktorú si český slávik vzal k oltáru a dal jej svoje priezvisko.

S Gottovou, kedysi Ivanou Macháčkovou sa Karel Gott zoznámil v roku 1999 na slávnostnom ceremoniáli cien TýTý. Vymenili si čísla a spevák začal dáme mladšej o 37 rokov dvoriť. Ako neskôr Ivana priznala, zamilovanosť prišla až postupne. Spevákovi porodila dve dcéry, Charlottu Ellu a Nelly Sofiu.

Karel Gott s
		manželkou Ivanou počas
		nakrúcania...
Karel Gott s manželkou
		Ivanou počas
		nakrúcania...
+4Herečka Evelyn
		Steimarová na zábere s
		Karlom...

Do poslednej chvíle sa o svojho manžela starala, aj keď bojoval s ťažkou chorobou. Dokumentaristka Olga Špátová po Gottovej smrti uviedla pre Blesk, že „keby nebolo Ivanky, nebolo by ani Karla“. S manželskou dvojicou nakrúcala v minulých mesiacoch dokumentárny film.

A kto okrem Ivany Gottovej tvoril ešte osudovú šestku žien Karla Gotta?

Evelyn Steimarová

Krásna česká herečka bola láskou slávneho speváka ešte začiatkom 60-tych rokov, ich vzťah trval necelý rok a bol vraj veľmi romantický a plný nehy a džentlmenstva. Steimarová, ktorá v tom čase štartovala hereckú kariéru, však bola lámačka mužských sŕdc. Okrem Gotta je známa aj vzťahom s textárom Zdeňkom Rytířom či hercom Bolkom Polívkom, s ktorým má dcéru – herečku Annu Polívkovú.

Antonie Zacpalová

Objavila sa ako tanečníčka v hite Lady Karneval. So spevákom mala románik, ktorého výsledkom bola Gottova najstaršia dcéra Dominika. Hoci ich vzťah netrval dlho, Karel Gott sa o dcéru staral a mal dobrý vzťah aj so Zacpalovou. Objavila sa napríklad aj na oslave jeho 70. narodenín.

Antonie Zacpalová, matka Gottovej dcéry...
Antonie Zacpalová, matka Gottovej dcéry Dominiky, na archívnom zábere z roku 2009 - počas osláv Gottovej sedemdesiatky. Autor: MLPhoto / Česká editoriální fotografie / Profimedia

Jitka Svobodová

Ich vzťah trval bezmála päť rokov a možno by trval aj dlhšie. Ak by Svobodová nezistila, že v čase ich lásky mal Karel Gott aj krátky románik s inou ženou. Tá dokonca v tom čase otehotnela s dcérou Luciou. Hoci o jej príchode na svet sa Svobodová dozvedela až neskôr, vzťah to už údajne neustál.

Iveta Kolářová

Práve krátky vzťah s Ivetou Kolářovou stál Gotta jeho spolužitie so Svobodovou. V roku 1987 sa Kolářová stala matkou druhého Gottovho potomka, ďalšej dcéry, ktorá dostala meno Lucie.

Záber z roku 2007. Na snímke Iveta Kolářová...
Záber z roku 2007. Na snímke Iveta Kolářová (vpravo) s dcérou Luciou Kolářovou, ktorá bola druhým potomkom Karla Gotta.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: GWUZD PAVEL / Night Star / Profimedia

Marika Sörösová

Záver 90-tych rokov prežil Karel Gott po boku pôvabnej blondínky, ktorá sa okamžite ocitla na stránkach českých novín a ich vzťah bol pod poriadnym drobnohľadom. Dôvodom rozchodu, ktorý nastal v roku 1999, údajne po oslavách spevákovej šesťdesiatky, mala byť partnerkina žiarlivosť. Záver milénia už následne Karel Gott trávil po boku poslednej ženy jeho života, dnes vdovy Ivany Gottovej.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#ženy #úmrtie #osud #milenka #manželka #Karel Gott #Ivana Gottová #dcéra
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku