Gombitová, Patejdl, Brožová, Polívka či Jágr... S Gottom sa lúčili stovky osobností

13.10.2019 09:09
Marika GOmbitová
Speváčka Marika Gombitová prichádza na zádušnú omšu za Karla Gotta na Pražský hrad. Autor:

Zádušnej omše za zosnulého Karla Gotta sa na Pražskom hrade v Chráme sv. Víta zúčastnilo množstvo známych osobností českej, ale i slovenskej umeleckej scény. Nechýbali ani politici či športovci.

Prví pozvaní hostia prichádzali na Pražský hrad už pred deviatou hodinou ráno, pričom omša, ktorú v sobotu slúžil arcibiskup Dominik Duka, sa začala o 11:00. S Gottovým spevom (z reproduktora znela pieseň Už z hor zní zvon) sa presne o 12:30 omša skončila.

Michal David prišiel na Pražský hrad medzi prvými.
Michal David prišiel na Pražský hrad medzi prvými. Autor: Profimedia

Hana Zagorová a Michal David prišli pred Chrám sv. Víta medzi prvými. Zagorovej manžel, Štefan Margita, počas obradu spieval pieseň Panis Angelicum spolu s Evou Urbanovou. Pre ČT 24 si Michal David zaspomínal aj na prvé stretnutie so zosnulým spevákom: „Mal som vtedy 16 rokov, keď som sa prvý raz spoznal v Supraphone s Karlom Gottom. A už vtedy mi predpovedal skvelú kariéru. Práve on ma neskôr naučil, ako sa správať k fanúšikom, bol obrovský profesionál. Často mi hovoril, že keď je človek pripravený, nemá takú veľkú trému.“

S Gottom sa prišiel rozlúčiť aj spevák Richard...
S Gottom sa prišiel rozlúčiť aj spevák Richard Krajčo. Autor: TASR

Následne objektívy zachytili frontmana kapely Kryštof, Richarda Krajča spolu s manželkou. Práve on je podpísaný pod poslednú Gottovu skladbu Srdce nehasnou (2019).

Herečka Kateřina Brožová prichádza na zádušnú...
Herečka Kateřina Brožová prichádza na zádušnú omšu za Karla Gotta na Pražský hrad. Autor: Profimedia

Na rozlúčku do Prahy dorazili aj Slováci. Bola medzi nimi speváčka Marika Gombitová, ktorá v roku 1987 nahrala s Gottom duet Neznámy pár. Nechýbala ani Dara Rolins, ktorá žije dlhodobo v Prahe. Tá s Gottom v roku 1984 naspievala slávnu skladbu Zvonky štěstí. Na poslednú rozlúčku s Gottom prišiel aj Igor Timko z kapely No Name, Miro Žbirka či Vašo Patejdl.

Vašo Patejdl s manželkou prichádzajú  na...
Vašo Patejdl s manželkou prichádzajú na zádušnú omšu za Karla Gotta na Pražský hrad. Autor: TASR

Spomedzi českých osobností to bol herec Bolek Polívka, Pavel Trávníček, Dagmar Havlová, Zlata Adamovská, Ivana Chýlková, Jan Kraus, Dagmar Patrasová, Felix Slováček, Tatiana Vilhelmová, Vojta Dyk, Jiří Bartoška a mnohí ďalší.

S Gottom sa prišiel rozlúčiť aj Jaromír Jágr.
S Gottom sa prišiel rozlúčiť aj Jaromír Jágr. Autor: TASR

Prišla aj Vendula Svobodová, vdova po legendárnom skladateľovi Karlovi Svobodovi, ktorý pre Gotta zložil jeho najväčšie hity ako Lady Carneval, Beatles, Čau lásko, Holka v domě, Mistrál, Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš…

Vendula Svobodová prichádza na zádušnú omšu za...
Vendula Svobodová prichádza na zádušnú omšu za Karla Gotta. Autor: Profimedia

Zvláštne poslanie počas poslednej rozlúčky mala herečka Jiřina Bohdalová, ktorá sa so zosnulým spevákom lúčila príhovorom. O ten ju poprosil sám Gott. „Stojím na tomto magickom mieste, aby som sa s Karlom rozlúčila. V mene Ivanky a ich dvoch dcér. Aj v mene všetkých, ktorí ho milovali. Túto úlohu mi pridelil sám Karel, on rozhodol, že sa s ním budem lúčiť práve ja,“ odznelo z jej úst.

Na
		zádušnú omšu už dorazil aj herec
		Bolek...
Vendula
		Svobodová prichádza na zádušnú omšu
		za...
+8Michal David prišiel na
		Pražský hrad
		medzi...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pohreb #Karel Gott
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Na pozitívne myšlienky prídete, ak si prečítate humornú knihu.
Využijete ponúkané zľavy a nakúpite si veci...

+ Prekonáte pohodlie domova a vyvetráte sa vonku na prechádzke.
Domáci maznáčik vás bude stáť oveľa viac ako...