Princeznú Madeleine porovnávanie so sestrou, princeznou Viktóriou, mrzí

17.11.2019 00:00
S. Friberg/kungahuset
Princezná Madeleine. Autor:

Švédska princezná Madeleine (37) spolu smanželom, Chrisom O'Neillom (45) a ich troma ratolesťami - Leonore (5), Nicolasom (4) a Adrienne (1) žijú už istý čas na Floride.

Studený Štokholm tak vymenili sa slnečné Miami. Ako však priznala sestra korunnej princeznej Viktórie, v Amerike nezostanú navždy.

V rozhovore pre švédsky magazín „Svensk Damtidning“ povedala: „Momentálne to na Floride ide dobre. Deťom sa páči v škole a pre Chrisa je to ľahšie, pretože tu sídlia jeho obchodní partneri. Ale navždy tam nezostaneme,“ opísala sympatická Madeleine.

Dcéra kráľovnej Silvie a kráľa Carla Gustafa priznala, že po domove sa jej veľmi cnie. „Je vždy úžasné prísť domov. Veľmi sa mi cnie po domove, po rodine aj priateľoch. Na druhej strane mám možnosť v Amerike zaostriť na švédske témy.“

Švédske médiá ju často kritizujú, že v porovnaní so svojou staršou sestrou, korunnou princeznou Viktóriou, je oveľa menej aktívna a kráľovských povinností si plní menej, z čoho je Madeleine smutná a vysvetľuje: „Viktória má v tomto smere úplne inú rolu ako ja,“ opísala. „Ak som potrebná, prídem a pomôžem, podporím ju. Keď potrebuje podporu, sme tu vždy pre ňu.“

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Švédsko #princezná Madeleine
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku