Princeznú Madeleine porovnávanie so sestrou, princeznou Viktóriou, mrzí

17.11.2019 00:00
S. Friberg/kungahuset
Princezná Madeleine. Autor:

Švédska princezná Madeleine (37) spolu smanželom, Chrisom O'Neillom (45) a ich troma ratolesťami - Leonore (5), Nicolasom (4) a Adrienne (1) žijú už istý čas na Floride.

Studený Štokholm tak vymenili sa slnečné Miami. Ako však priznala sestra korunnej princeznej Viktórie, v Amerike nezostanú navždy.

V rozhovore pre švédsky magazín „Svensk Damtidning“ povedala: „Momentálne to na Floride ide dobre. Deťom sa páči v škole a pre Chrisa je to ľahšie, pretože tu sídlia jeho obchodní partneri. Ale navždy tam nezostaneme,“ opísala sympatická Madeleine.

Dcéra kráľovnej Silvie a kráľa Carla Gustafa priznala, že po domove sa jej veľmi cnie. „Je vždy úžasné prísť domov. Veľmi sa mi cnie po domove, po rodine aj priateľoch. Na druhej strane mám možnosť v Amerike zaostriť na švédske témy.“

Švédske médiá ju často kritizujú, že v porovnaní so svojou staršou sestrou, korunnou princeznou Viktóriou, je oveľa menej aktívna a kráľovských povinností si plní menej, z čoho je Madeleine smutná a vysvetľuje: „Viktória má v tomto smere úplne inú rolu ako ja,“ opísala. „Ak som potrebná, prídem a pomôžem, podporím ju. Keď potrebuje podporu, sme tu vždy pre ňu.“

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Švédsko #princezná Madeleine
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zabúdate na ovocie a zeleninu, predídete neželaným chorobám.
Predaj nehnuteľnosti vám môže zabezpečiť...

+ Vhodný čas na preventívne vyšetrenie u zubného lekára.
Nakúpite len nevyhnutné, myslite na predčasné...