Príbeh Ježiša je morbídny, tvrdí hviezda Novej scény. Vyznáva budhizmus

Slovenskej herečke a speváčke Romane Dang Van pripadá príbeh Ježiša Krista morbídny.

11.12.2019 08:00
Herečka Romana Dang Van. Foto:
Herečka Romana Dang Van.
2

„Kristov príbeh je strašný. Aj to, ako je zobrazený v kostoloch. Ja som bola v kostole asi trikrát v živote, raz som šla na svadbu do takej nádhernej katedrály v Banskej Bystrici a pozerám tam na toho Ježiša, aký tam bol zničený, krvavý, ešte mal také predĺžené ruky a nohy… Bolo to naozaj desivé,“ povedala v rozhovore.

Mladá interpretka je vierovyznaním budhistka. „Odmalička som tak vychovávaná, ocino je budhista a ja som tak prirodzene naladená tiež. Viera nie je o papieroch, ale o duchovne a o tom, k čomu človek inklinuje a čomu verí a mne je budhizmus jednoducho bližší. Aj ten Budhov príbeh. On tiež zažil všeličo, lákali ho démoni a podobne, ale nie je to také strašidelné, je to postavené skôr na rozprávke,“ podotkla Dang Van.

Budhisti zároveň podľa sympatickej tmavovlásky pôsobia v porovnaní s kresťanmi celkom inak. „Sú takí pokojnejší a milí, stále sa usmievajú, sú prajní, majú veľkú pokoru, nepoznajú intrigy a ohováranie. Aspoň u nás v rodine je to tak, to je úplne iný svet. Keď vo Vietname strávim dlhší čas, zvyknem sa potom na Slovensku cítiť ako na Marse,“ zasmiala sa Dang Van.

„Vo Vietname majú ľudia úplne iné tempo, tu treba všetko rýchlo, všetci sú nervózni a ja nechápem prečo… Je to sebazabíjanie sa, len si tým krátia životy… Keď to pozorujem, vždy hovorím priateľovi ‘Branko, keď ja budem niekedy takáto, hneď mi daj facku!‘,“ uzavrela.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Romana Dang Van #príbeh #Ježiš Kristus #budhizmus

+ Nebojte sa otehotnieť, správny čas nebude nikdy.
Budete mať veľa práce a opäť vám nepríde nikto pomôcť....

+ Úsmev na tvári si nechajte aj v ťažkých chvíľach.
Mali by ste využívať všetky výhody, ktoré sa vám ponúkajú....