Vojvodkyňa Kate sa ozdobila Dianinou obľúbenou tiarou! Bola hviezdou večera

12.12.2019 11:00

Vojvodkyňa Kate sa spolu s kráľovnou Alžbetou a vojvodkyňou Camillou stala súčasťou recepcie pre diplomatov, ktorá sa konala v priestoroch Buckinghamského paláca v stredu večer. Členovia kráľovskej rodiny na podujatí privítali takmer 1 000 pozvaných hostí.

37-ročná vojvodkyňa Kate na recepcii sprevádzala svojho manžela, princa Williama. Oči hostí sa však upriamovali najmä na vojvodkyňu, ktorá na recepciu dorazila v šatách z dielne jej obľúbeného domu Alexander McQueen.

Vojvodkyňa Kate na večernej recepcii v...
Vojvodkyňa Kate na večernej recepcii v Buckinghamskom paláci, jej hlavu zdobila vzácna tiara "Cambridge Lover's Knot", ktorá kedysi patrila princeznej Diane. Autor: Profimedia

Viac než tmavomodré šaty priťahovala pozornosť vzácna tiara, ktorú mala trojnásobná mama počas večera na hlave. Išlo o obdivovanú „Cambridge Lover's Knot Tiara“, ktorá patrila k obľúbeným šperkom matky princa Williama, princeznej Diany. Tá svoju vzácnu čelenku, ktorú dostala ako svadobný dar, často nosila na spoločenských podujatiach, jej účes zdobila napríklad v roku 1989 počas návštevy Hong Kongu. Šperk vytvoril v roku 1914 klenotnícky dom Garrard.

Princezná Diana v roku 1989 počas návštevy...
Princezná Diana v roku 1989 počas návštevy Hong Kongu, kedy bola ozdobená diamantovo-perlovou tiarou. Autor: Profimedia

Tiaru sme videli už niekoľkokrát aj na hlave vojvodkyne Kate, napríklad počas recepcie v Buckinghamskom paláci v októbri 2018. K tiare zvolila Kate výrazný diamantový náhrdelník „Nizam of Hyderabad“, ktorý bol svadobným darom od kráľovnej Alžbety II.

Šaty Alexander McQueen nie sú až takým prekvapením, keďže na špeciálne udalosti po kúskoch tejto britskej značky manželka princa Williama siaha pravidelne. Róbu zdobil lichotivý výstrih v tvare V, v ktorom žiaril práve spomínaný diamantový šperk. Strih šiat dokonale padol štíhlej postave 37-ročnej vojvodkyne.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vojvodkyňa Kate #princezná Diana #buckinghamský palác
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku