Sima Martausová sa teší na vianočné pečenie, ale aj na Tatry

Nastávajúce vianočné obdobie je pre Simu Martausovú jedným z najkrajších a najradostnejších v roku.

21.12.2019 00:00
Archiv Sima Martausova Foto:
Speváčka Sima Martausová miluje hory.
debata

Okrem toho, že je veriaca a význam Vianoc vníma z duchovného hľadiska, užíva si aj bežné radosti, ktoré sú so sviatkami pokoja spojené. Dokonca aj vo svojom repertoári má viacero vianočných piesní. "Ako veriaca, Vianoce vnímam najmä z toho duchovného hľadiska. Teším sa z narodenia Krista, ale zároveň si na vianočnom období užívam aj tie malé bežné radosti, ako je pečenie koláčikov, varenie punču, stretávanie sa s blízkymi,“ prezradila speváčka. Za svojich blízkych považuje aj svojich fanúšikov a koncert Vianoce v Tatrách, ktorý absolvuje už 29. 12. 2019 v Tatranskej Lomnici, venuje aj im.

Počas tatranského vianočného koncertu zaznejú pesničky nielen z tohto albumu, ale aj z tých predchádzajúcich. Sviatočnú atmosféru umocnia skladby, ktoré oslavujú azda najkrajší čas roka. "Mám zložených viac vianočných vlastných piesní, tak sme si povedali, že do playlistu zaradíme aj tie. Budeme hrať napríklad aj Vianočné šalalí, kde sa ľudia môžu zapojiť, ale aj vážnejšie a pomalšie vianočné piesne, ktoré som zložila,“ tvrdí Sima.

Speváčka vyhlasuje: "Tatry milujem, a preto sa teším, že bude mať koncert práve v krásnom prostredí hôr.“ Nie je však obyčajným milovníkom veľhôr. V minulosti už zdolala Lomnický či Gerlachovský štít, no najväčšie sústo, ktoré zvládla, bol Mont Blanc v Savojských Alpách, ktorý považuje za jeden z najväčších adrenalínových zážitkov vo svojom živote, kde si siahla na dno svojich síl, no úspešne prekonala sama seba. Aj preto majú veľhory jej obrovský rešpekt a obdiv.

debata chyba
Viac na túto tému: #Sima Martausová
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Nepríjemnú bolesť hlavy dokáže vyliečiť kvalitná slepačia polievka.
V zamestnaní zmetiete každú prekážku, čo sa...

+ Dlhšie zabúdate na starostlivosť o zdravie. Prihlási sa oslabená imunita.
V zamestnaní chytíte vietor do...