Priateľ princa Harryho potvrdil konflikt s Wiliamom. Naznačil, že je za tým Kate?!

10.01.2020 00:00
Princ Harry a jeho manželka Meghan, vojvodkyňa...
Princ Harry a jeho manželka Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu. Autor: ,

Osudy členov kráľovskej rodiny stále pútajú množstvo pozornosti. Po nedávnom oznámení princa Harryho a jeho manželky Meghan, že sa vzdávajú úloh v kráľovskej rodine, sa opäť do pozornosti dostal aj konflikt s bratom Williamom.

Ešte minulý rok v jednom z rozhovorov princ Harry potvrdil, že medzi ním a jeho starším bratom vládne určité napätie. "Sme v tomto okamihu určite na rozdielnych cestách,“ povedal vtedy 35-ročný Harry v dokumente stanice ITV.

Novinár Tom Bradby, ktorý sa údajne s mladším princom priatelí a sprevádzal jeho a jeho manželku Meghan na oficiálnej ceste do Afriky, sa nedávno v rozhovore pre reláciu Good Morning Britain vyjadril na margo potýčky dvoch kráľovských bratov.

„Existuje veľa ľudí, ktorí by si želali, vrátane bratov samotných, skrátka, ktorí by si želali, aby si boli znovu bližší. A s trochou šťastia sa to možno aj stane,“ uviedol Bradby. „Ale keď máte rodinu, všetci dobre vieme, aké veci sa stávajú,“ pokračoval novinár. Niektorým divákom nepochybne skrsla v hlave otázka, či naráža na vojvodkyňu Kate a jej švagrinú Meghan. Už dávnejšie sa totiž tvrdilo, že práve vzťah týchto dvoch žien nie je vyrovnaný a je zdrojom konfliktov aj medzi bratmi.

Podotkol tiež, že kráľovská rodina je vlastne veľká rodinná firma a konflikt v nej nikdy nie je jednoduchá, ani príjemná vec. „Pracujete vo veľkej rodinnej firme, každý má svoje prianie, túžby a ambície a ak tie majú byť v rovnováhe, je to naozaj ťažké,“ uzavrel svoj pohľad pre divákov rannej šou známy žurnalista.

Princ William je vraj už dlhší čas v napätom...
Princ William je vraj už dlhší čas v napätom vzťahu so svojím mladším bratom. Autor: SITA/AP, Peter Nicholls

Veľká Británia, no najmä jej médiá momentálne riešia celú kauzu okolo vzdania sa kráľovských povinností a tiež titulov, pre ktoré sa rozhodol Harry so svojou manželkou Meghan. Objavili sa „romantické“ prirovnania k niekdajšiemu britskému panovníkovi Edwardovi VIII., ktorý sa vzdal trónu pre lásku k Wallis Simpsonovej. Niektoré komentáre sú však omnoho kritickejšie. Páru vyčítajú, že si len chce užívať svoje celebritné postavenie a zarábať na popularite, ktorá vyplýva zo statusu v kráľovskej rodine. Akurát bez toho, aby pre rodinu a monarchiu niečo urobil.

Objavili sa tiež informácie, že kráľovná Alžbeta II. je z rozhodnutia šokovaná, zranená a zarmútená. Každopádne, následníkom trónu je v prvom rade princ Charles a po ňom jeho starší syn William a následne jeho tri ratolesti. Britskú monarchiu by teda inštitucionálne rozhodnutie Harryho nemalo nijako ohroziť.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#rozhovor #rodina #princ William #princ Harry #novinár #konflikt
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zabúdate na ovocie a zeleninu, predídete neželaným chorobám.
Predaj nehnuteľnosti vám môže zabezpečiť...

+ Zaujímajte sa viac o vaše zdravie, vek vám pribúda a choroby tiež.
Ponúkané peniaze môžete odmietnuť,...