Kráľovná si zavolala Harryho 'na koberček'! Čo bude ďalej s ním a Meghan?

Britská kráľovná Alžbeta II. zvolala na pondelok krízové stretnutie kráľovskej rodiny.

13.01.2020 00:00
Kráľovná Alžbeta II. odchádza z bohoslužby v... Foto: ,
Kráľovná Alžbeta II. odchádza z bohoslužby v Sandringhame.
debata (2)

Na stretnutí majú členovia prediskutovať ďalšie kroky po tom, ako jej vnuk princ Harry spolu s manželkou Meghan v stredu oznámili, že sa vzdajú svojej úlohy „vysoko postavených“ členov kráľovskej rodiny a budú pracovať, aby sa stali finančne nezávislými. Informovala o tom v nedeľu agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroj z Buckinghamského paláca.

Na stretnutí, ktoré sa uskutoční v sídle Sandringham v Norfolku, sa zúčastní aj Harryho otec princ Charles a Harryho starší brat princ William. Harryho manželka Meghan, ktorá sa momentálne nachádza v Kanade, sa s ostatnými členmi rodiny spojí prostredníctvom konferenčného hovoru.

Témou rozhovorov má byť podľa nedeľníka The Sunday Times napríklad otázka ohľadom ďalšieho užívania kráľovských titulov či to, aké obchodné zmluvy bude môcť dvojica v budúcnosti uzatvárať.

zväčšiť Záber z roku 2018. Britská kráľovná Alžbeta II.... Foto: SITA/AP, John Stillwell
Záber z roku 2018. Britská kráľovná Alžbeta II. v spoločnosti svojho vnuka Harryho a jeho manželky Meghan, vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu. Záber z roku 2018. Britská kráľovná Alžbeta II. v spoločnosti svojho vnuka Harryho a jeho manželky Meghan, vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu.

Ako uviedol zdroj z prostredia kráľovskej rodiny, doterajšie rozhovory predstaviteľov značne pokročili a konzultácie, ktoré zahŕňali aj vlády Británie a Kanady, pripravili vhodnú pôdu na osobné stretnutie princa Harryho a kráľovnej.

Alžbeta II. sa bude usilovať situáciu vyriešiť za niekoľko dní, a nie týždňov, bude si to však vyžadovať „komplexné a premyslené“ diskusie, pričom každá dohoda bude potrebovať dostatok času na implementáciu, informoval zdroj z Buckinghamského paláca.

Dvojica svoje rozhodnutie ešte pred tým, ako bolo zverejnené, neprediskutovala s kráľovnou, ani so žiadnym z vyššie postavených členov kráľovskej rodiny. Kráľovská rodina spoločne s Alžbetou II. zareagovali na rozhodnutie vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu so slovami, že ich sklamalo a cítia sa „zranení“.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #rodina #stretnutie #kráľovná Alžbeta II. #protikrízové opatrenia
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Pite viac tekutín, prospieva to vášmu organizmu.
Čaká vás služobná cesta, snažte sa zapôsobiť čo najlepšie....

+ Nezaťažujte svoju myseľ maličkosťami, neprospieva to vašej mysli.
Všímajte si malé písmenká na zmluvách, nedajte...