Kráľovná podporila plán princa Harryho viesť s rodinou nezávislejší život

Britská kráľovná Alžbeta II. podporila plán jej vnuka, princa Harryho, a jeho manželky Meghan viesť nezávislejší život od kráľovskej rodiny.

13.01.2020 21:52
Záber z roku 2018. Britská kráľovná Alžbeta II.... Foto: ,
Záber z roku 2018. Britská kráľovná Alžbeta II. v spoločnosti svojho vnuka Harryho a jeho manželky Meghan, vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu.
debata (4)

Oznámila to po pondelkovom stretnutí v Sandringhame, na ktorom sa okrem Harryho zúčastnili aj jeho otec, princ Charles, a starší brat, princ William. Panovníčka v stanovisku uviedla, že hoci by chcela, aby sa vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu naplno venovali povinnostiam vyplývajúcim z ich príslušnosti ku kráľovskej rodine, s celou rodinou „úplne podporujú“ ich túžbu „vytvoriť si nový život ako mladá rodina“.

Kráľovná zároveň oznámila „prechodné obdobie“, počas ktorého budú princ Harry s manželkou tráviť čas v Kanade a v Spojenom kráľovstve. „Sú to zložité veci, ktoré musí moja rodina vyriešiť,“ vyjadrila sa a dodala, že požiadala o dosiahnutie „konečných rozhodnutí“ v najbližších dňoch.

Krízové stretnutie v Sandringhame sa uskutočnilo po tom, čo vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu v stredu oznámili, že chcú odstúpiť z pozície „vyššie postavených členov kráľovskej rodiny“ a začať s novou rolou, v rámci ktorej by boli finančne nezávislí a svoj čas by si rozdelili medzi Veľkú Britániu a Severnú Ameriku.

V pondelok okrem kráľovnej vydali spoločné vyhlásenie aj princovia Harry a William. Tí v ňom popreli „falošné tvrdenia“ o tom, že ich vzájomný vzťah poškodila šikana zo strany staršieho brata.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #princ Harry #rodina #nezávislosť #podpora #stretnutie #kráľovná Alžbeta II. #vojvodkyňa Meghan

+ Pozor, čo dnes zjete, škodíte tým svojmu žalúdku a črevám.
Čas na zmenu kariéry? Nasledujte svoje srdce a...

+ Nezabúdajte na zeleninu a ovocie, vaše telo si ich vyžaduje.
Nad nikým sa nepovyšujte, mohli by ste urobiť veľkú...