Jej matka šila stuhy na britské vyznamenania. M.I.A. teraz jedno dostala!

Britská speváčka a rapperka srílanského pôvodu M.I.A. v utorok dostala prestížny Rad britského impéria. Odovzdal jej ho v Buckinghamskom paláci princ William.

15.01.2020 14:57
MIA, ktorej pravé meno je Mathangi... Foto: SITA/AP, Yui Mok
MIA, ktorej pravé meno je Mathangi Arulpragasam, získala Rád britského impéria. MIA, ktorej pravé meno je Mathangi Arulpragasam, získala Rád britského impéria.

Štyridsaťštyriročná speváčka na slávnostnom akte uviedla, že ocenenie má pre ňu špeciálny význam preto, lebo jej matka kedysi ručne šila ružové stuhy so šedými okrajmi, ktoré sú súčasťou tejto medaily. „V dnešný deň prijímam toto ocenenie pre moju matku, ktorá pracovala za minimálnu mzdu, aby nám zabezpečila lepší život,“ vyhlásila M.I.A.

„Je skvelé, že som ako imigrantka prvej generácie a príslušníčka pracujúcej triedy ocenená za môj prínos. To, že môžem slobodne hovoriť pravdu a robiť to prostredníctvom hudby, mi umožňuje hovoriť za tých, ktorí takéto privilégium nemajú. Budem aj naďalej bojovať za tých, ktorí sú umlčiavaní a prenasledovaní,“ povedala speváčka.

Raperka a speváčka MIA, ktorej pravé meno je... Foto: SITA/AP, Jonathan Brady
MIA, ktorej pravé meno je Mathangi Arulpragasam Raperka a speváčka MIA, ktorej pravé meno je Mathangi Arulpragasam, prijala Rád britského impéria od princa Williama v priestoroch Buckinghamského paláca.

M.I.A., vlastným menom Mathangi Arulpragasam, vydala debutový album Arular v roku 2005. Z druhej štúdiovky Kala (2007) pochádza jej komerčne najúspešnejšia pieseň Paper Planes. V roku 2009 ju vďaka skladbe O…Saya z filmu Milionár z chatrče (2008) spolu A. R. Rahmanom nominovali na Oscara v kategórii Najlepšia pôvodná pieseň. O rok neskôr vydala album Maya so singlami Born Free alebo XXXO, po ktorom nasledovali štúdiovky Matangi (2013) a AIM (2016). V minulosti vystúpila aj na festivale Pohoda.

Raperku a speváčku preslávil tiež moment v rámci vystúpenia speváčky Madonny na Super Bowl. M.I.A. vtedy priamo do kamery vztýčila prostredník, čo rozhnevalo aj samotnú Madonnu. Raperka si však za svojím gestom pred miliónmi divákov dodnes stojí.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Rad britského impéria #princ William #M.I.A.

+ Nepreháňajte to, všetko bude v poriadku, začnite riešiť svoju situáciu.
Práca nateraz počká, vybavujte ostatné...

+ Pri jedle si dnes kontrolujte dátum spotreby a uvedené kalórie.
Podrazy sa v práci neodpúšťajú a nezabúdajú len...