Smiech aj dieťa v náručí! Vojvodkyňa Kate na verejnosti, zachraňuje situáciu?!

16.01.2020 11:20

Kráľovská rodina sa zmieta už niekoľko dní v problémoch, ktoré spôsobilo vyhlásenia princa Harryho a jeho manželky Meghan o rozhodnutí vzdať sa kráľovského postavenia a začať žiť vlastný sebestačný život. Nuž, renomé opäť vylepšuje Kate s Williamom.

Vojvodkyňa Kate v náručí s 18-mesačným dieťaťom...
Vojvodkyňa Kate v náručí s 18-mesačným dieťaťom Sorayah Ahmadom počas návštevy Khidmat Centre v Bradforde.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Charlotte Graham

Britská kráľovská rodina si veľmi dobre uvedomuje obľúbenosť staršieho z vnukov kráľovnej Alžbety II. a následníka trónu princa Williama. A samozrejme jeho manželky, vojvodkyne Catherine. Obaja sa v stredu objavili v anglickom Bradforde a išlo vôbec o prvé verejné vystúpenie členov kráľovskej rodiny od rozpútania minulotýždňovej „kauzy“ Harryho a Meghan.

Vojvodkyňa Kate v náručí s 18-mesačným dieťaťom...
Princ
		William a jeho manželka Kate, vojvodkyňa...
+4Vojvodkyňa Kate z
		Cambridge pripravovala...

Trojnásobná mama, ktorú aj podľa prieskumov britské médiá uprednostňujú a vykresľujú v pozitívnejšom svetle ako jej švagrinú Meghan, sa pred objektívmi pustila do príprava mliečnych koktejlov. Jej smiech a bezprostrednosť opäť na kamerách fungovala. Ešte viac asi v momente, keď vzala do náručia len 18-mesačnú Sorayah Ahmadovú a materinsky sa jej prihovárala a vysvetľovala jej čosi, čo zachytili objektívy v momentkách z oficiálnej návštevy.

Manželská dvojica, ktorá sa s vysokou pravdepodobnosťou raz posadí na britský kráľovský trón (hoci až po princovi Charlesovi – prvorodenom synovi kráľovnej), sa stretla aj s predstaviteľmi moslimskej komunity či boxerom Amirom Khanom.

Princ William a vojvodkyňa Kate počas návštevy...
Princ William a vojvodkyňa Kate počas návštevy Kulfi milkshakes v anglickom Bradforde.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Chris Jackson

Nezaháľala však ani vojvodkyňa Meghan, ktorá minulý týždeň odcestovala do Kanady po tom, čo s manželom Harrym rozpútali poriadny rozruch svojím vyhlásením. Bývalá herečka sa v utorok objavila na návšteve centra pre ženy a útulku pre ženy bez strechy nad hlavou a s úsmevom si zapózovala s obyvateľkami tohto miesta pred objektívmi.

Nie je stále jasné, ako bude vyzerať proces Harryho a Meghaninej snahy o uvoľnenie sa z kráľovských povinností a život medzi Európou a Severnou Amerikou, ktorí obaja avizovali. Na stretnutí britskej kráľovskej rodiny, ktoré sa uskutočnilo v pondelok v Sandrighame však kráľovná vyjadrila pochopenie pre svojho vnuka a prisľúbila, že v najbližších mesiacoch sa pokúsi nájsť spôsob, ako vyhovieť jeho želaniu.

Vojvodkyňa Meghan (v strede) na zábere z utorka...
Vojvodkyňa Meghan (v strede) na zábere z utorka 14. januára 2020 v priestoroch Downtown Eastside Women's Centre vo Vancouveri.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP

Konanie Harryho a Meghan sa však stretlo aj s množstvom kritiky a odmietania. Mnohí komentátori diania v britskej kráľovskej rodine označili tento krok za „megxit“, teda ho prirovnali k odchodu Veľkej Británie z Európskej únie v rámci tzv. brexitu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Vypnúť reklamu
0 debata debata
Viac na túto tému: #vojvodkyňa Meghan #vojvodkyňa Kate #princ William #návšteva #kráľovná Alžbeta II. #komunita #kauza #Bradford

+ Neseďte celý deň pri televízore, nerobí vám to dobre.
Je na vás vidno, že vás vaša práca baví.
...

+ Samota vám na pár dní prospeje, užite si tieto svoje dni.
Pri peniazoch dajte nie len na rady odborníkov,...