Akon postaví vlastnú Wakandu! Od Senegalu dostal pôdu, plány sú veľké

Senegal povolil americkému spevákovi sa senegalskými koreňmi Akonovi, aby v krajine vybudoval vlastné mesto.

19.01.2020 00:00
David Guetta (vľavo) a spevák Akon Foto: ,
Dídžej David Guetta (vľavo) a spevák Akon.

Plány na futuristické Akon City spevák predstavil v roku 2018, následne ich oznámil na Twitteri. Senegalská vláda mu pre realitnú investíciu darovala vyše 800 hektárov pôdy, informoval server BBC.

Spevák, ktorý sa podľa svojich webových stránok narodil v Senegale a do Spojených štátov sa presťahoval v siedmich rokoch, skôr vysvetlil, že mesto vybuduje v niekoľkých fázach v priebehu desiatich rokov. Presná poloha mesta nie je známa, malo by sa ale nachádzať v blízkosti medzinárodného letiska, napísal magazín Billboard.

Umelec tiež sľúbil, že mesto bude „naozajstná Wakanda“, s odkazom na vyspelú fiktívnu krajinu zo sveta komiksových superhrdinov spoločnosti Marvel, ktorá ju umiestnila do subsaharskej Afriky. Akon City má získavať energiu len z obnoviteľných zdrojov a úplne fungovať na vlastnej kryptomene zvanej AKoin. Pri jej predstavení pred dvoma rokmi spevák uviedol, že kryptomena by sa mohla stať „záchrancom Afriky“.

Akon, ktorý bol v prvom desaťročí 21. storočia niekoľkokrát nominovaný na cenu Grammy, sa podľa serveru CNN v súčasnosti venuje skôr podnikateľskej činnosti. S iniciatívou Akon Lighting Africa napríklad poskytuje solárnu energiu africkým krajinám.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Wakanda #Senegal #mesto #Akon

+ Začnite cvičiť silové cviky, prospeje to vášmu zdraviu.
Nevyhovárajte sa, napravte škody, ktoré ste spôsobili....

+ Nepreháňajte to, všetko bude v poriadku, začnite riešiť svoju situáciu.
Práca nateraz počká, vybavujte ostatné...