Je rozhodnuté! Harry a Meghan prišli o titul kráľovská výsosť aj o peniaze

18.01.2020 20:20
kráľovná alžbeta harry meghan
Britská kráľovná Alžbeta II. a princ Harry s manželkou Meghan na snímke z 10. júla 2018. Autor: ,

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan už nebudú disponovať titulom kráľovská výsosť, nebudú plniť pracovné povinnosti plynúce z príslušnosti ku kráľovskej rodine a nebudú platení z verejných prostriedkov.

V oficiálnom vyhlásení to v sobotu večer uviedol Buckinghamský palác. Vnuk kráľovnej Alžbety II. spôsobil začiatkom januára značný rozruch zverejnením svojho zámeru opustiť pozíciu jedného z popredných predstaviteľov monarchie v záujme väčšieho súkromia svojej rodiny. Panovníčka uviedla, že Harry a jeho blízki budú však naďalej „milovanými členov rodiny“.

Harrymu a Meghan zostanú tituly vojvodu a vojvodkyne z Sussexu, nebudú však oslovovaní ako „ich kráľovská výsosť“. Z dohody s kráľovnou vyplýva okrem iného aj to, že princ a jeho manželka už nebudú získavať žiadne financie z verejných zdrojov a že štátnej pokladni vrátia prostriedky vo výške 2,4 milióna libier, ktoré minuli na renováciu svojho britského sídla v grófstve Berkshire blízkosti Windsorského hradu.

„Som rada, že po niekoľkých mesiacoch rozhovorov a nedávnych diskusiách sme spoločne našli pre môjho vnuka a jeho rodinu konštruktívnu cestu vpred. Harry, Meghan a Archie budú vždy milovanými členmi mojej rodiny,“ uviedla kráľovná vo svojom vyhlásení. Nový model fungovania Harryho rodiny má platiť od jari tohto roku.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vojvodkyňa Meghan #princ Harry
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vaše zdravotné problémy sú spojené so stresom a psychickým napätím.
Dostali ste...

+ Hliva ustricová je výborným doplnkom na zvýšenie vašej imunity.
Zamyslite sa nad svojim výkonom...