To nemyslí vážne?! Som smutný, že to takto dopadlo, sťažuje sa princ Harry

20.01.2020 08:30
Princ Harry a jeho švagriná Catherine,...
Princ Harry na archívnom zábere. Autor: ,

Britský princ Harry povedal, že je smutný z toho, že sa musel vzdať svojich kráľovských povinností.

Chcel vraj so svojou ženou Meghan ďalej slúžiť kráľovnej, britskému spoločenstva a vojenským združeniam, bez toho aby to bolo financované z verejných prostriedkov. Ukázalo sa však, že to nebolo možné, uviedol 35-ročný Harry.

V prejave pred zástupcami svojej charitatívnej organizácie na podporu lesothských detí Sentebale Harry podľa agentúry Reuters povedal, že konečný výsledok nie je tým, čo zamýšľal.

Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že princ Harry a jeho manželka Meghan už nebudú disponovať titulom kráľovská výsosť, nebudú plniť pracovné povinnosti plynúce z príslušnosti ku kráľovskej rodine a nebudú platení z verejných prostriedkov.

Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu, čo sú tituly, ktoré dvojici zostávajú, sa na tom dohodli s kráľovnou Alžbetou II. Harry a Meghan predtým oznámili, že chcú svoje povinnosti obmedziť, finančne sa osamostatniť a žiť striedavo v Británii a Severnej Amerike.

„Dúfali sme, že budeme naďalej slúžiť kráľovnej, spoločenstvu a mojím armádnym spolkom bez verejného financovania. Bohužiaľ, to nebolo možné,“ povedal princ, ktorý zostáva šiestym v poradí následníctva na britský trón.

„Prijal som to s vedomím, že to nič nemení na tom, kto som alebo ako som oddaný. Ale dúfam, že ľahšie pochopíte, k čomu sme dospeli, že si nechám odstup od všetkého, čo som poznal, aby som urobil krok smerom k tomu, čo bude, dúfam, pokojnejší život,“ vyhlásil Harry.

„Spojené kráľovstvo je môj domov a miesto, ktoré milujem. To sa nikdy nezmení,“ povedal ďalej princ Harry a dodal: „Som veľmi smutný z toho, že to takto dopadlo.“

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#smútok #princ Harry #povinnosti #kráľovská rodina #kráľovná Alžbeta II.
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zdravie vás veľmi neposlúcha, skúste sa nechať vyšetriť svojim lekárom.
Finančne sa vám darí čím ďalej tým...

+ Skutočne zdravý budete až vtedy, keď budete skutočne šťastný.
Vaše nápady sú úžasné, zrealizujte ich,...