Chlapovi sa splní sen a môže mať legálne dve ženy naraz! Tým šťastlivcom je Langmajer

14.02.2020 00:00
Jiří Langmajer
Jiří Langmajer v komédii Chlap na striedačku. Autor:

Do slovenských kín dnes prichádza česká komédia Chlap na striedačku režiséra a scenáristu Petra Zahrádku.

Pätnásť rokov vydatá Zuzana jedného dňa zistí, že jej manžel Jiří má už dlhšiu dobu pomer s inou ženou. Zuzana teda neváha a rozhodne sa svoju sokyňu Lenku navštíviť, pričom jej dá netradičný návrh – Jirkovu pozornosť a starostlivosť oňho by si mohli rozdeliť a urobiť tak z neho chlapa na striedačku. Lenka po prvotnom šoku súhlasí, ženy teda postavia Jirku pred hotovú vec a predstavia mu nový spôsob života – jeden týždeň bude tráviť s manželkou a druhý s milenkou. Čo sa však spočiatku všetkým zdá ako perfektný plán, môže sa napokon stať nočnou morou.

"Ja to celé beriem ako takú bájku – čo sa stane, keď sa chlapovi splní sen a môže mať legálne dve ženy naraz… Je to taký príbeh s poučením a podľa mňa je to aj tajný sen každého chlapa, chlapi sú tak nastavení… A čo ma na tom bavilo? No je to vtipné, keď sa vám tie sny niekedy splnia… Niekedy je lepšie, keď sa to nestane, nevedie to totiž vždy k dobrým koncom… Ale ja sa tomu ako chlap smejem, pretože je to fakt zábavné a som presvedčený, že keby sa to stalo v reálnom živote, dopadne to podobne,“ uviedol v rozhovore Zahrádka.

Jeho partnerka však z námetu filmovej novinky spočiatku nadšená nebola. „Konzultoval som to na začiatku aj s partnerkou, keďže je scenáristka, prosil som ju, či mi s tým nepomôže, až sme sa dostali do osobnej roviny a konverzácie na túto tému. Mne ten námet prišiel zábavný, jej pripadal šialený, tak som ju do toho už radšej nezapájal. Ale dopadlo to lepšie, ako si myslela. Na premiére sa jej to nakoniec páčilo,“ prezradil režisér.

V hlavných úlohách sa vo filme objavia Jiří Langmajer, Ivana Chýlková, Iva Janžurová a Lucia Žáčková. „S Jirkom Langmajerom pracujeme spolu často, sme viac-menej kamaráti, takže tomu keď som volal, tak to ani nechcel čítať a mal radosť, že budeme niečo robiť… Myslím, že on fakt herecky dorástol – hovorím mu, že je druhý Menšík, že sa z neho po tej päťdesiatke stal fakt veľký herec. On bol vždy dobrý, no mám pocit, že teraz sa už naozaj zaradil do tej elity česko-slovenskej kinematografie. A potom sme zháňali dve ženské, dve dámy, ktoré budú trochu v protiklade a našli sme pani Chýlkovú, ktorú mám rád z kina za posledných dvadsať rokov. Je podľa mňa úplne skvelá a ukázalo sa, že je fakt výborná. Je strašne priateľská, milá, odhodlaná ku všetkému a veľmi vtipná, to som mal radosť… A potom sme našli Lucku Žáčkovú, čo je taký môj tip. Ešte som s ňou nepracoval, ale veľmi som si to prial, tak som mal radosť, keď tú úlohu vzala, pretože som z nej mal pocit, že je vtipná a ukázalo sa, že je,“ skonštatoval Zahrádka.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Jiří Langmajer #Chlap na striedačku
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Začnete pravidelne cvičiť, čo pomôže aj vylučovaciemu systému.
Neočakávajte vysoké odmeny, ak ste...

+ Dnes máte nadbytočnú energiu, využite ju pri športovaní na čerstvom vzduchu.
Pri uzatváraní obchodného...