Lady Gaga posúva vydanie nového albumu: Umenie je silná vec, ale...

26.03.2020 15:04

Americká speváčka Lady Gaga odložila vydanie svojho šiesteho štúdiového albumu Chromatica.

Speváčka Lady Gaga na archívnom zábere.
Speváčka Lady Gaga na archívnom zábere. Autor: SITA/AP, Christopher Smith

Rozhodla sa tak v dôsledku pandémie nového koronavírusu. „Hoci verím, že umenie je jednou z najsilnejších vecí, ktoré máme, aby nám poskytovali radosť a vzájomné uzdravovanie počas týchto časov, jednoducho sa mi nezdá správne vydať tento album so všetkým, keď sa deje toto všetko s globálnou pandémiou,“ uviedla na sociálnych sieťach.

Tam oznámila okrem iného aj informáciu, že pre koronavírus odkladá rezidenčné koncerty v Las Vegas.

Nový termín vydania Chromaticy, ktorý by mal byť ešte tento rok, plánuje oznámiť čoskoro. Chromatica sa mala dostať na trh 10. apríla. Speváčka z nej už zverejnila singel Stupid Love.

Interpretka väčšinu svojho vyhlásenia na sociálnych sieťach venovala vážnosti pandémie a dôležitosti preventívnych opatrení ako je sociálne dištancovanie. „Dávam prednosť tomu, aby sme tento čas strávili tým, že sa sústredíme na hľadanie riešení. Je pre mňa dôležité, aby sa pozornosť sústreďovala na získanie nevyhnutného zdravotníckeho vybavenia pre zdravotníckych pracovníkov, zabezpečenie toho, že deti, ktoré sú odkázané na jedlo vo verejných školách, dostanú potrebnú pomoc, a na to, aby sme pomohli tým, ktorých táto pandémia finančne postihne,“ uviedla.

#posun #Lady Gaga #koronavírus #album
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku