Foto z paláca! Vojvodkyňa Kate rieši duševné zdravie detí. Pridal sa aj William

30.03.2020 12:05

Ich verejné vystúpenia obmedzil koronavírus a všetky opatrenia, ktoré túto epidémiu sprevádzajú. Obaja slávni manželia, princ William aj jeho polovička Kate, však chcú ukázať, že nezaháľajú.

Vojvodkyňa Kate z Cambridge na zábere...
Vojvodkyňa Kate z Cambridge na zábere Kensingtonského paláca počas rozhovoru s Catherine Rocheovou z organizácie Place2Be, ktorá sa špecializuje mentálne zdravie detí. Autor: SITA/AP, Kensington Palace

Kensingtonský palác zverejnil najnovšie dva zábery manželského páru, ako telefonujú vo svojich pracovniach. Podľa informácií z paláca išlo o rozhovory s predstaviteľmi dvoch charitatívnych organizácií – Place2Be a Mind Charity.

Britský následník trónu a vojvodkyňa Kate už niekoľko rokov podporujú programy na udržanie mentálneho zdravia detí a tínedžerov a obaja si údajne veľmi dobre uvedomujú, aký náročný čas prináša súčasná epidémia a izolácia do života jedincov nachýlnejších na psychické problémy.

Kensingtonský palác zverejnil záber princa...
Kensingtonský palác zverejnil záber princa Williama telefonujúceho v jeho pracovni s predstaviteľom organizácie Mind Charity Paulom Farmerom.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP

„Je úžasné vidieť, ako sektor duševného zdravia spolupracuje s predstaviteľmi Národného systému zdravia a snaží sa udržať ľudí na vrchole ich mentálneho bytia. Ak budeme držať spolu a urobíme každý deň pár jednoduchých krokov, môžeme byť všetci lepšie pripravení na časy, ktoré nás čakajú,“ napísali manželia vo vyhlásení.

Vojvodkyňa Kate s manželom tiež zdôraznili, že izolácia a sociálny odstup sú veľkými výzvami pre naše duševné zdravie. Aj preto sa snažia zvýšiť komunikáciu s jednotlivými organizáciami a posilňovať ich aktivity v tomto sektore. Veľká Británia len pred pár dňami nariadila občanom, aby obmedzili bežný život a zdržiavali sa doma. Epidémia koronavírusu si v krajine vyžiadala už vyše 1000 mŕtvych a bezmála 20-tisíc nakazených.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

4 debata
Viac na túto tému: #vojvodkyňa Kate #princ William #pomoc #mentálne zdravie #koronavírus

+ Ak sa dnes necítite dobre, predĺžte si víkend a zoberte si ešte deň voľna.
Pracujete rýchlo a robíte veľa...

+ Jedzte viac rýb a zeleniny, prospeje vám to.
Nebuďte stále zo všetkého otrávený, ľudia si myslia, že vás...