Vydať či nevydať? Nový album svet potrebuje viac než kedykoľvek, tvrdí Dua Lipa

Anglická speváčka Dua Lipa, ktorá v piatok uviedla na trh druhú štúdiovku Future Nostalgia, mala v súvislosti s jej vydaním počas pandémie nového koronavírusu rozporuplné pocity.

31.03.2020 08:30
debata
Vizuál albumu Future Nostalgia a jeho... Foto: SITA/AP
Vizuál albumu Future Nostalgia a jeho spoluautorka a interpretka Dua Lipa. Vizuál albumu Future Nostalgia a jeho spoluautorka a interpretka Dua Lipa.

Ako povedala v rozhovore so Zaneom Loweom pre rádio Beats 1, bola si ňou veľmi istá a je na ňu naozaj hrdá, no v tomto čase krízy zároveň aj veľmi zmätená. „Nebola som si istá, či potrebujeme vydať našu hudbu v tomto čase, pretože veľa ľudí trpí a veľa sa toho na svete deje a nikdy neviete, kedy je ten správny čas,“ opísala svoje pocity speváčka.

„Urobila som tento album, aby som sa zbavila akejkoľvek úzkosti, stresu, názorov druhých a dokonca tlaku z nahrávania druhého albumu. A urobila som ho s láskou, chcela som sa len zabávať a urobiť ho s mojimi priateľmi,“ vysvetlila 24-ročná interpretka.

Podľa nej je Future Nostalgia o zbavení sa negatívnych vecí, možno „práve preto, teraz viac ako kedykoľvek predtým, musí tento album vyjsť“. „Keby nič iné, dúfam, že ľudí vezme preč od toho, čo sa práve deje a dá im chvíľu na tancovanie, uvoľnenie sa a na zabudnutie vonkajšieho sveta,“ dodala.

Dua Lipa začala s hudobnou kariérou už ako 14-ročná, keď na službe YouTube zverejňovala coververzie hitov iných speváčok. Jej prvým vlastným singlom bola skladba New Love, ktorú uviedla v auguste 2015. Preslávila sa však najmä skladbou Be The One, ktorú ponúkla v októbri toho istého roka. Okrem spomínaného albumu Future Nostalgia jej vyšla aj štúdiovka Dua Lipa (2017) a štyri EP. Interpretka má na konte dve ceny Grammy či tri Brit Awards.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #album #vydanie #Dua Lipa #koronavírus
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Vyhnite sa presladeným nápojom, počas horúcich dní vám skôr uškodia.
Dodržujte pracovnú dobu, v opačnom prípade...

+ Alergia vám spôsobuje problémy, zájdite s tým k lekárovi, pomôže vám.
Pracujte naplno, ak nie ste spokojný...