Moderátor Cooper je otcom, syna bude vychovávať s expartnerom

Len pred pár dňami potvrdil, že sa stal otcom. Moderátor a spravodajca Anderson Cooper však dieťa sám vychovávať nebude.

08.05.2020 00:00
debata (8)
Moderátor a politický komentátor Anderson... Foto: SITA/AP, Andy Kropa
Anderson Cooper a Benjamin Maisani Moderátor a politický komentátor Anderson Cooper (vpravo) so svojím expartnerom Benjaminom Maisanim na archívnom zábere.

Známa tvár televízie CNN informovala ešte v posledný aprílový deň, že vďaka náhradnej matke sa stala rodičom. „Chcel by som sa s vami podeliť o radostné správy. V pondelok (pozn. 25. apríla 2020) som sa stal otcom. Toto je Wyatt Cooper, má tri dni,“ napísal k záberom batoľaťa moderátor.

„Dostal meno po mojom otcovi, ktorý zomrel, keď som mal desať. Dúfam, že budem môcť byť taký dobrý otec, ako bol on,“ pokračoval ešte 52-ročný Cooper, ktorý pred pár rokmi oficiálne priznal svoju homosexuálnu orientáciu.

Hoci je momentálne single, podobne ako príchod syna prekvapil aj ďalším rozhodnutím. O chlapca sa bude starať spoločne so svojím bývalým partnerom, newyorským podnikateľom a majiteľom vychyteného baru Benjaminom Maisanim. Dvojica sa pred časom rozišla.

„Hoci ja a Benjamin nie sme spolu, viete dobre, že je pre mňa ako rodina a chcem, aby bol rodinou aj pre môjho syna Wyatta,“ komentoval na YouTube moderátor a reportér, ktorý v minulosti podnikol množstvo pracovných ciest do nebezpečných vojnových zón či na miesta postihnuté prírodnými katastrofami. Za svoju prácu získal aj niekoľko významných novinárskych ocenení.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

I want to share with you some joyful news. On Monday, I became a father. This is Wyatt Cooper. He is three days old. He is named after my father, who died when I was ten. I hope I can be as good a dad as he was. My son's middle name is Morgan. It's a family name on my mom's side. I know my mom and dad liked the name morgan because I recently found a list they made 52 years ago when they were trying to think of names for me. Wyatt Morgan Cooper. My son. He was 7.2 lbs at birth, and he is sweet, and soft, and healthy and I am beyond happy. As a gay kid, I never thought it would be possible to have a child, and I’m grateful for all those who have paved the way, and for the doctors and nurses and everyone involved in my son's birth. Most of all, I am grateful to a remarkable surrogate who carried Wyatt, and watched over him lovingly, and tenderly, and gave birth to him. It is an extraordinary blessing - what she, and all surrogates give to families who cant have children. My surrogate has a beautiful family of her own, a wonderfully supportive husband, and kids, and I am incredibly thankful for all the support they have given Wyatt and me. My family is blessed to have this family in our lives I do wish my mom and dad and my brother, Carter, were alive to meet Wyatt, but I like to believe they can see him. I imagine them all together, arms around each other, smiling and laughing, happy to know that their love is alive in me and in Wyatt, and that our family continues.

Príspevok, ktorý zdieľa andersoncooper (@andersoncooper),

© Autorské práva vyhradené

8 debata chyba
Viac na túto tému: #dieťa #výchova #syn #partner #Anderson Cooper #Benjamin Maisani