Diana by sa hanbila! Zábery princeznej Charlotte vyvolali kritiku Williama a Kate

15.05.2020 14:00

Nie všetci v Británii vyjadrili obdiv nad pomocou 5-ročnej Charlotte pri roznášaní balíčkov seniorom počas koronakríry. Našli sa aj kritici princa Williama a vojvodkyne Kate.

Fotografie, ktoré pred časom zverejnili princ William a vojvodkyňa Kate pri príležitosti piatych narodenín britskej princeznej Charlotte, ukazujú malú členku kráľovskej rodiny pri pomoci počas koronakrízy. Charlotte pomáhala svojej rodine pri doručovaní balíčkov s potravinovou pomocou seniorom a zraniteľným ľuďom v Norfolku. Zábery sa však postarali aj o kritiku kráľovského páru.

Princezná Charlotte pri pomoci počas koronakrízy.
Princezná Charlotte pri pomoci počas koronakrízy. Autor: SITA/AP, The Duchess of Cambridge

Reportér Chris Ship, ktorý sleduje život kráľovskej rodiny pre divákov televízie ITV, opísal vo svojom podcaste „Royal RotaTV“, že na Twitteri zaregistroval kritické komentáre smerom k rodičom princeznej Charlotte. Ľudia im vyčítali, prečo nemá malá princezná pri roznášaní potravinových balíčkov na tváre masku a na rukách rukavice.

Princezná Charlotte pri pomoci počas koronakrízy.
Princezná Charlotte pri pomoci počas koronakrízy. Autor: SITA/AP, The Duchess of Cambridge

„Prečo roznáša balíčky susedom bez ochranných pomôcok?“ či „Je to od rodičov nezodpovedné, nechať ju bez masky a rukavíc“. A istý pisateľ do svojich ponosov zapojil aj zosnulú Williamovu matku: „Princezná Diana by sa hanbila, keby by videla, že rodičia vystavujú dieťa nebezpečenstvu len pre nejaké narodeninové fotografie“.

Kráľovská rodinka v okolí Anmer Hall v Norfolku.
Kráľovská rodinka v okolí Anmer Hall v Norfolku. Autor: SITA/AP

Chris Ship považuje kritiku Williama a Kate za prehnanú a dodáva, že vo Veľkej Británii zatiaľ nie je nosenie rúška či masky na verejnosti povinné. Okrem toho sa zastal trojnásobných rodičov aj vyjadrením: „Ako viem, Charlotte nechávala balíčky pred dverami, nešla do domovov ľudí.“

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

0 debata debata
Viac na túto tému: #princezná Charlotte #princ William

+ Mohutnejšia postava vám už dlhšie robí problémy, začnite s tým niečo robiť.
Nie ste unavený, ste len...

+ Nemusíte všetko zvládať sám, vaša partnerka je tu pre vás.
V práci dnes zamakajte aby ste si neskôr mohli...